4 000 000 aut z Nošovic do
celého světa. Slavíme
jubileum!

1 minuta čtení | 15.11.2022

První milion aut v roce 2013, druhý v roce 2016, třetí v roce 2019 – a nyní znovu. Letos, o tři roky později od toho posledního, jsme úspěšně pokořili další významný milník. V pondělí 14. listopadu 2022 sjel z výrobní linky 4 000 000. vůz, kterým se stal Hyundai TUCSON N Line s dynamickou výbavou a v mild-hybridní verzi. Tohoto krasavce si vybrala majitelka z Moravskoslezského kraje, která se zúčastnila také slavnostní ceremonie.

„Naši zaměstnanci a dodavatelé si zaslouží nesmírné uznání, jak se dokázali vypořádat s výzvami posledních let. Těší mě, že díky jejich schopnostem a píli můžeme oslavit další kulatý milník. Nošovický závod má pro skupinu Hyundai velkou důležitost, a jeho význam v nejbližších letech s ohledem na výzvy, kterým autoprůmysl čelí, ještě poroste,“ uvedl prezident HMMC Cheolseung Baek.

Čtvrtý milion vyrobených aut reflektoval trend elektrifikace. Zatímco do roku 2019 se v Nošovicích vyráběly vozy výhradně s čistě benzínovým nebo naftovým pohonem, zkraje roku 2020 vypukla výroba modelu Hyundai KONA Electric, který se stal prvním sériově vyráběným elektromobilem nové generace v ČR. S novou verzí modelu TUCSON, která přišla do výroby na podzim 2020, pak začala v Nošovicích produkce také hybridních a plug-in hybridních vozidel. Dlouhodobě naopak klesá podíl aut s dieselovými motory, kterých je letos jen 9 %.