Dobrý soused Hyundai letos
podpoří vybrané projekty v
okolních obcích částkou
700 tisíc korun

2 minuty čtení | 13.2.2020

Nošovice, 13. února 2020 Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) od počátku svého působení v Nošovicích dbá na dobré vztahy se svými sousedy. Proto i letos vedení firmy pozvalo do areálu závodu delegaci starostů a starostek z okolních obcí. Těm v rámci devátého ročníku projektu Dobrý soused automobilka předala symbolické šeky v celkové hodnotě 700 tisíc korun na vybrané projekty, které obce do projektu nominovaly.

Letošního setkání v rámci programu Dobrý soused se zúčastnili starostové a starostky třinácti obcí (Dobrá, Dobratice, Dolní Domaslavice, Dolní Tošanovice, Horní Domaslavice, Horní Tošanovice, Nižní Lhoty, Nošovice, Pazderna, Raškovice, Třanovice, Vojkovice, Vyšní Lhoty). Každé z nich věnuje společnost HMMC 50 tisíc korun. Podpoří tak tamní sportovní, kulturní a spolkový život. Symbolické šeky předal starostům prezident HMMC Donghwan Yang.

Obce Vyšní Lhoty a Horní Tošanovice navíc dostanou peněžní podporu v projektu Dobrý soused společně, a to na revitalizaci kulturního areálu Kamenité a přírodního koutku pro děti. Do obou akcí se zapojí i zaměstnanci nošovické automobilky.

„Jsme rádi, že můžeme sousední obce podpořit a upevnit tak vzájemné přátelské vztahy. Společenská odpovědnost je důležitou součástí naší firemní kultury. Chceme být tím pravým partnerem pro společnou budoucnost, řekl v rámci setkání prezident HMMC Donghwan Yang.

Starostové obcí si projekt chválí. „Je to dobrá aktivita. Prostředky z programu Dobrý soused využíváme tradičně na kulturní a společenské akce, podporujeme tak komunitní život. Setkávají se na nich občané všech věkových kategorií, takže jde o mezigenerační setkání,“ řekla starostka Nižních Lhot Marie Gryžboňová Mališová.

Nošovický starosta Jiří Myšinský oceňuje, že společnost HMMC rozděluje obcím peníze na jejich aktivity už dlouhodobě. „Využíváme to jednak k podpoře činnosti našich spolků, aby poznaly, že společnost HMMC působí u nás v Nošovicích, ale také na ekologické projekty, jako je výsadba stromů,“ poznamenal starosta Nošovic.

Po společenském setkání a korejském obědě měli starostové a starostky možnost prohlídky lakovny závodu. Unikátního místa, do kterého se běžné návštěvy kvůli přísným výrobním pravidlům nedostanou. A nechyběla ani možnost testovacích jízd vozu Hyundai.