Druhá směna v automobilce
Hyundai se rozjíždí,
náborové centrum v Ostravě
se zavírá

1 minuta čtení | 31.8.2009

V pondělí 31. srpna uzavřela společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech své náborové centrum v budově ČSAD v Ostravě. Noví uchazeči o zaměstnání se mohou registrovat buď prostřednictvím webových stránek nebo osobně v recepci závodu HMMC v Nošovicích.

Vzhledem k tomu, že masivní nábor pro obsazení první a druhé směny v závodě HMMC v Nošovicích byl ukončen a od pondělí 7. září bude spuštěn dvousměnný provoz, rozhodla se automobilka Hyundai uzavřít své náborové centrum v budově ČSAD v Ostravě. „Je možné, že před náborem pracovníků na třetí směnu v roce 2011 činnost náborového centra v nějaké podobě obnovíme, do té doby by ale jeho činnost byla jen plýtváním prostředky společnosti,“ říká Jaromír Radkovský, generální manažer oddělení lidských zdrojů společnosti Hyundai.

Od 21. ledna 2008, tedy za více než rok a sedm měsíců, se v náborovém centru zaregistrovalo na šestnáct tisíc uchazečů; zdaleka ne všichni se ale stali zaměstnanci automobilky Hyundai, protože někteří si v průběhu času našli jinou práci nebo neprošli zdravotní prohlídkou, výraznou překážkou byly i testy technického myšlení, práce pod psychickou zátěží a manuální zručnosti, které musel každý kandidát úspěšně absolvovat.

Přestože činnost náborového centra končí, zájemci o zaměstnání v automobilce Hyundai mají stále několik možností, jak se o práci ucházet: Mohou se zaregistrovat buď elektronicky na webových stránkách společnosti www.hyundai-motor.cz nebo písemně v recepci závodu Nošovicích, kde jsou k dispozici příslušné formuláře. Nadále v platnosti zůstává i tzv. modrá informační linka 844 111 157. Testy a přijímací pohovory se ale odteď budou konat pouze v závodě Hyundai v Nošovicích.