KDYŽ PŘIJDE NA KVALITU AUT,
MYSLETE KOREJSKY

3 minuty čtení | 3.7.2007

V průzkumech zákaznické spokojenosti za rok 2007 dosáhla značka Hyundai špičkových výsledků

• Grandeur, Santa Fe a Tucson jsou nejlepší ve své kategorii v Auto Pacific Vehicle Satisfaction Award (VSA, Cena za spokojenost s vozidlem)
• Santa Fe, Tucson a Entourage jsou nejlepší ve svých kategoriích Strategic Vision: Total Quality Index (TQI, Celkový index kvality)
• Tucson, Accent a Elantra patří mezi tři nejlepší ve svých kategoriích průzkumu renomované skupiny JD Power (US)
• Santa Fe, Getz a Matrix se umístily s velmi dobrými výsledky v Průzkumu spokojenosti zákazníků, vedeném skupinou JD Power ve Velké Británii

V posledních letech si společnost Hyundai Motor Company vybudovala reputaci výrobce kvalitních aut. Nepřekvapí proto, že šestý největší světový výrobce automobilů obsadil za rok 2007 přední místa hned v několika z nejprestižnějších průzkumů zákaznické spokojenosti.
Hyundai dosáhl pro rok 2007 prvních míst ve třech kategoriích v průzkumu Strategic Vision: Total Quality Index (TQI, Celkový index kvality), který zkoumá celkovou spokojenost s vozidlem mezi novými majiteli aut. Vůz Entourage, který se v Evropě neprodává, zvítězil v kategorii minivanů, Hyundai Grandeur vede třídu velkých aut a Santa Fe je na špici v kategorii menších sportovně-užitkových vozů (SUV).
Spolu s SUV Tucson v kategorii C obdržela vozidla Grandeur a Santa Fe další ocenění v anketě Auto Pacific, kde získala ve svých kategoriích Cenu za spokojenost s vozidlem. Při opětovném vítězství ve své třídě velkých aut byl majiteli vozu Grandeur vysoce oceňován pro svůj výkon a akceleraci, inovační technologie a celkovou hodnotu. Tucson byl oceněn jako velmi úspěšný kompaktní SUV s motorem V6, který je v této třídě vzácností, a s velmi solidním balíčkem záruk. Santa Fe se umístilo nejvýše v kategorii „Špičkové středně velké SUV“, kde si srdce majitelů získal pohodlný a komfortní interiér a celková hodnota vozidla.
Santa Fe se umístil na prvním místě i v letošním britském průzkumu zákaznické spokojenosti renomované skupiny JD Power, kde získal nejlepší známky za mechanickou spolehlivost a celkové třetí místo v kategorii vozů s pohonem všech čtyř kol. V těchto přehledech se umístil i malý Hyundai Getz, který jako jediný ve své kategorii získal nejvyšší bodové ohodnocení za mechanickou spolehlivost a velmi dobré hodnocení mu přinesla
i nadprůměrná kvalita zpracování exteriéru a interiéru. Hyundai Matrix, který získal v britském průzkumu JD Power 3. místo v kategorii víceúčelových vozidel (MPV), byl oceněn za komfort a kvalitu, servisní zajištění a celkově příznivé náklady. Obdobně jako v minulosti získal Hyundai výborná hodnocení i v průzkumu americké skupiny JD Power pro rok 2007. Mezi třemi nejlepšími ve svých kategoriích se umístily tři modely značky Hyundai: Tucson, Accent a Elantra.
Povzbuzen těmito vynikajícími výsledky se Hyundai těší na uvedení svého nejnovějšího modelu, sedanu i30 ze segmentu C, které vstoupí do evropských autosalónů v průběhu několika týdnů. I tento model, jehož cílem je ještě více posílit image značky Hyundai v Evropě, budeme v budoucnu zcela jistě vídat na předních místech průzkumů zákaznické spokojenosti. Když totiž přijde na kvalitu aut, myslete korejsky…