LÉPE JEDNOU VIDĚT NEŽ
STOKRÁT SLYŠET

2 minuty čtení | 25.1.2007

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v těchto dnech vypravila první autobusy s občany Nošovic a Dobré na prohlídku sesterského závodu Kia Motors Slovakia v Žilině.

V úterý 23. ledna a ve čtvrtek 25. ledna se do Žiliny vypravily první autobusy s občany Nošovic a Dobré, kteří si jeli prohlédnout závod Kia Motors Slovakia. Po představitelích veřejné správy a po novinářích tak společnost HMMC umožnila prohlídku svého sesterského závodu prvním skupinám občanů.

O exkurze byl velký zájem a kapacita autobusů byla v obou případech zadána během několika dnů. \”Takových autobusů bychom mohli najednou vypravit i pět,\” řekl starosta Nošovic Miroslav Kačmarčík a obdobná situace byla i v Dobré. Účastníci si pochvalovali možnost vidět závod, který je prakticky totožný s tím, který vyroste v nošovické průmyslové zóně. \”Jednou vidět je lepší než stokrát slyšet,\” shodli se všichni.

\”Až na vlastní oči jsem se přesvědčila jak je závod moderní a čistý,\” řekla Alena Šeděnková a své dojmy připojil i Ondřej Klečka: \”Velký dojem na mě udělala péče firmy o své zaměstnance, konkrétně síť tzv. Harmony Center, která jsou na každém pracovišti a kde se zaměstnanec může svěřit odborníkům se svými problémy.\”
A zatímco starší občané litovali, že už jim věk neumožňuje ucházet se o práci v tak zajímavém a moderním závodě, mladší se o zaměstnání v Nošovicích živě zajímali.

Společnost HMMC vypraví do Žiliny v únoru další dva autobusy, jeden pojede z Nošovic a druhý z Dobré, a seznamy účastníků budou opět sestavovány na obecních úřadech těchto obcí. Přihlásit se mohou i lidé z jiných obcí a měst, ale platí zásada, že přednost má ten, kdo se přihlásí dříve. Data únorových exkurzí budou teprve upřesněna, určitě se ale bude jednat o pracovní dny. Odjezd bude o půl osmé ráno a návrat ve tři hodiny odpoledne. Veškeré náklady hradí společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech, takže pro účastníky je exkurze zcela zdarma, včetně oběda v restauraci na zpáteční cestě.