Návštěva Bohuslava Sobotky,
předsedy vlády ČR, v
závodě HMMC

2 minuty čtení | 3.3.2014

V pondělí 3. března navštívil na závěr svého pobytu v Moravskoslezském kraji Bohuslav Sobotka, předseda vlády České republiky, závod Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). Vzhledem k tomu, že B. Sobotka byl ministrem financí ve vládě Jiřího Paroubka, která rozhodovala o investičních pobídkách pro tento projekt, prohlédl si závod s opravdovým zájmem a zaujetím.

Jun-ha Kim, prezident společnosti HMMC v úvodní řeči připomněl fakt, že závod vyrábí osobní auta, která exportuje do 56 zemí světa, a také hrdost na to že společnost HMMC je česká a prostřednictvím aut z Nošovic pomáhá šířit dobré jméno České republiky po světě. „Chtěl bych Vám poděkovat za slova podpory, která jste vyslovil na závěr debaty v parlamentu před hlasováním o důvěře vládě, a pevně věřím, že jste během svého pobytu v závodě HMMC načerpal mnoho poznatků i argumentů pro případné další debaty,“ dodal prezident Jun-ha Kim.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka v odpovědi mimo jiné poznamenal: „Mám velkou radost, že jsem mohl konečně navštívit váš závod. Byl jsem ministrem financí, když se tato investice připravovala a už tehdy jsme si velmi vážili zájmu, který společnost Hyundai o investici v České republice projevila. Jako premiér oceňuji, že v důsledku této investice v regionu severní Moravy, který trpí vysokou nezaměstnaností, vzniklo přes deset tisíc nových pracovních míst. Prioritou mé vlády je podpora zaměstnanosti a hospodářské růstu, a proto máme velký zájem na tom, abychom firmám, které v naší zemi investovaly a podnikají zde, vytvářeli co nejlepší podmínky.” Premiér B. Sobotka závěrem řekl: “Jsem rád, že jste připomněl debatu, kterou jsme nedávno vedli v českém parlamentu. Skutečně odmítám zpochybňování zahraničních investic, které byly realizovány tady u nás v České republice. Za všemi těmito investicemi je velké úsilí, obrovské množství práce a zejména obrovské množství nových pracovních míst pro naše občany. Naše vláda investory vítá, váží si jich a je připravena s nimi všestranně spolupracovat.“