Nošovický Hyundai dál
pomáhá jižní Moravě.
Předal auta Člověku v
tísni

1 minuta čtení | 24.11.2021

Trojici vozů Hyundai i30 kombi můžou nově využívat pracovníci neziskové organizace Člověk v tísni, kteří pomáhají tornádem poničené jižní Moravě. Zapůjčila jim je nošovická automobilka Hyundai. Firma tím navazuje na pomoc, kterou oblastem zasaženým ničivým živlem poskytla už v létě.

Tornádo na konci června zpustošilo několik obcí na pomezí Břeclavska a Hodonínska na jižní Moravě. Organizace Člověk v tísni hned druhý den po tornádu vyslala do oblasti své koordinátory a vyhlásila sbírku SOS Morava.
S brzkou pomocí přispěchala také nošovická automobilka. Oblastem postiženým ničivým tornádem už v létě pomohla společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech částkou 5 milionů Kč určenou do sbírky SOS Morava, dalších téměř 100 tisíc Kč přidali zaměstnanci firmy. Někteří z nich vyrazili pomáhat přímo do míst zasažených přírodní katastrofou. V minulých dnech navíc pracovníci Člověka v tísni převzali v Nošovicích tři automobily Hyundai i30 kombi, které budou využity při zajišťování pomoci obyvatelům v poničených vesnicích.
„Chceme poděkovat za tento dar od společnosti Hyundai, velmi nám to pomůže. Máme velký tým, který nyní čítá patnáct lidí, mezi nimi jsou terénní pracovníci, stavební nebo dluhový poradce. Auta nám pomůžou flexibilně se přesouvat mezi obcemi a pomáhat domácnostem, které nás aktuálně potřebují. Pracujeme v Hodoníně, Mikulčicích, Lužicích, Dolních Bojanovicích, Hruškách a Moravské Nové Vsi,“ řekla koordinátorka SOS Morava Michaela Guldanová z organizace Člověk v tísni.
Peníze ze sbírky SOS Morava šly zprvu na hrazení oprav nemovitostí určených k bydlení a materiální pomoci, nyní k tomu Člověk v tísni přidává projekty na obnovu krajiny a podporu živnostníků a malých podnikatelů. V další fázi pomoci se organizace zaměří na nejvíce postižené domácnosti.