Nošovický Hyundai předal
krajským hasičům 24
Tucsonů

3 minuty čtení | 11.10.2022

Čtyřiadvacet nových a plně vybavených vozů Hyundai Tucson v hasičských barvách nově slouží potřebám hasičů v Moravskoslezském kraji. Předal jim je nošovický závod Hyundai. Pokračuje tak dlouhodobá a víceúrovňová spolupráce automobilky a hasičského záchranného sboru.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) už před lety sehrála důležitou roli při výstavbě a vzniku nošovické stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK). Každoročně také významně přispívá částkou více než 20 milionů Kč na její provoz, a to na základě smlouvy uzavřené při výstavbě závodu mezi HMMC, Moravskoslezským krajem a HZS MSK, podle které HZS MSK plní úkoly jednotky hasičského záchranného sboru HMMC.

Po vzájemné dohodě je finanční plnění pro letošní rok částečně nahrazeno dodávkou 24 vozů modelu Hyundai Tucson, který dlouhodobě tvoří přibližně tři čtvrtiny výroby v HMMC. Tucson je mj. letos nejprodávanějším vozem v evropském segmentu kompaktních SUV – verze pro hasiče ve výbavovém stupni Style Premium obsahuje také specifické hasičské vybavení včetně světelného a zvukového výstražného zařízení a radiostanice. Všechny vozy pro hasiče mají benzínový mild-hybridní motor 1,6 l T-GDI o výkonu 180 koní a 7stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku včetně praktického pohonu všech kol, díky čemuž se nošovické SUV nezalekne ani terénu. Auta poslouží jako velitelské vozy v každé z 23 hasičských stanic v Moravskoslezském kraji a také v chemické laboratoři ve Frenštátu pod Radhoštěm.

„Na náš Tucson jsme díky jeho úspěchům a oblibě u zákazníků právem pyšní. Velmi si ceníme dlouhodobé a oboustranně prospěšné spolupráce s příslušníky hasičského záchranného sboru a jsme rádi, že všech 24 vozů Tucson bude pomáhat právě v jejich důležité a náročné službě,“ řekl prezident HMMC Cheolseung Baek.

„Nošovický Hyundai je pro nás spolehlivým partnerem od počátku jeho působení v regionu. Dlouhodobě spolupracujeme v celé řadě oblastí. Jsme proto rádi, že jsme v rámci potřebné obměny našich velitelských vozů získali právě nošovický model Hyundai Tucson, který plně vyhovuje našim potřebám,“ uvedl ředitel HZS MSK Radim Kuchař, který vozy oficiálně převzal v areálu nošovické automobilky v pondělí 10. října.

Hyundai spolu s hasičskými záchrannými sbory pravidelně organizuje celou řadu akcí. Hasiči jezdí do areálu automobilky školit se o konstrukcích a nových technologiích zde vyráběných aut, aby byli co nejlépe připraveni pro zásahy u dopravních nehod, a zaměstnanci spolu s profesionály nacvičují například evakuace výrobních hal. Před nedávnem rovněž nošovický Hyundai předal hasičům pro potřeby zářijového Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování u dopravních nehod v Kroměříži 19 aut různých modelů. Mezi nimi i předsériové či neúplné vozy z dřívější produkce. Auta určená pro praktický nácvik vyprošťovacích technik daruje nošovický Hyundai hasičům pravidelně. HMMC je také partnerem Moravskoslezské ligy mladých hasičů v požárním sportu.