Nošovický závod Hyundai
daroval tři auta Autodromu
Most!

1 minuta čtení | 6.3.2019

Nošovická automobilka Hyundai darovala, resp. za symbolickou jednu korunu prodala, tři auta Autodromu Most. Jedná se o vozy z tzv. předsériové výroby, které nemohou být registrovány pro provoz na veřejných komunikacích. Po instalaci barevných polepů a po namontování světelných ramp, majáků a dalšího vybavení budou auta sloužit při závodech na mosteckém okruhu.

Před zahájením sériové výroby každého modelu vznikne v nošovické automobilce Hyundai Motor Manufacturing Czech několik vozidel, která jsou zcela funkční a plně vybavená, ale nemohou být registrována pro provoz na veřejných komunikacích, protože byla vyrobena před oficiálním datem zahájení sériové výroby. Tato auta automobilka zpravidla rozdává technickým školám – od učilišť přes průmyslovky až po vysoké školy – několik jich ale jezdí i v uzavřených areálech např. na Letišti Mošnov nebo na Masarykově okruhu v Brně.

Dnes byla z areálu společnosti HMMC vypravena zásilka tří aut pro Autodrom v Mostě. Jedná se o dvě sportovní auta Hyundai i30 N a i30 Fastback N a jeden standardní i30 Fastback. Ostrá sportovní auta s motorem o výkonu 275 koní budou na okruhu sloužit jako tzv. Safety Car a Medical Car, standardní i30 Fastback je určen pro převoz osob, např. traťových komisařů, po okruhu.

Auta po příjezdu do Mostu čeká polep barevnými fóliemi a logy partnerů a instalace nezbytného vybavení – světelných ramp a majáků, komunikačního zařízení, v případě Medical Caru i speciálního vybavení pro poskytování první pomoci v případě havárie na trati.

Slavnostní předání vozů Hyundai se na Autodromu Most se uskuteční ještě do letních prázdnin.