Výrobní závod Nošovice

Hyundai Motor Manufacturing Czech

První výrobní závod v Evropě

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (HMMC), se sídlem v průmyslové zóně v Nošovicích, byla založena 7. 7. 2006. Tuto historicky největší zahraniční investici v České republice uzavřeli v Koreji o rok dříve zástupci České republiky, Moravskoslezského kraje, agentury CzechInvest a Hyundai Motor Group.

První pilíř nového závodu byl vztyčen v březnu 2007 a po pouhých 20 měsících sjelo z linky první sériově vyrobené auto. Životní prostředí bylo vždy velkou prioritou značky Hyundai a nejinak tomu bylo i při výstavbě HMMC. Více než tisíc stromů, které se nacházely v areálu, bylo po dobu výstavby náročným způsobem přesazeno a po dokončení stavby umístěno zpět na jejich původní místo. Tyto stromy můžete vidět v HMMC dodnes.

Hyundai v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai na území Evropské unie a je právem považován za jednu z nejmodernějších automobilek v Evropě. Všechny modely, které sjíždějí z našich výrobních linek, byly vyvinuty s ohledem na potřeby evropského trhu tak, aby splňovaly přísné požadavky evropských zákazníků na kvalitu, bezpečnost i design.

Výrobní kapacita našeho závodu je 350 000 vozidel ročně a od roku 2012 je každoročně naplněna díky třísměnnému provozu, který byl spuštěn v září roku 2011.

Kromě aut se v areálu nachází i hala na výrobu převodovek. Převodovky z naší převodovkárny slouží nejen pro nošovický závod, ale i pro závod Kia v Žilině a závod HAOS v Turecku.

Hyundai v Nošovicích je atraktivním zaměstnavatelem pro občany ČR a zejména pro obyvatele Moravskoslezského kraje, jsme pyšní na to, že 92 % našich zaměstnanců tvoří občané České republiky. Samotná automobilka byla do regionu následována i několika subdodavateli, dohromady vytvořila značka Hyundai v našem kraji téměř 12 000 pracovních míst.

 

Rozloha 200 ha
Celková investice 1,82 mld. EUR
Počet zaměstnanců 3.134
Podíl občanů ČR 92 % včetně agenturních
poměr muži / ženy 85,6 % / 14,4 %
Výrobní kapacita 350.000 aut ročně

Přijďte nás navštívit

Provedeme vás výrobním závodem v Nošovicích, kde si prohlédnete výrobu vozů Hyundai Tucson, Kona electric a i30.

Exkurze