Výrobní závod Nošovice

Hyundai Motor Manufacturing Czech

První výrobní závod v Evropě

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s r.o. (HMMC), se sídlem v průmyslové zóně v Nošovicích, byla založena 7. 7. 2006. Tuto historicky největší zahraniční investici v České republice uzavřeli v Koreji o rok dříve zástupci České republiky, Moravskoslezského kraje, agentury CzechInvest a Hyundai Motor Group.

První pilíř nového závodu byl vztyčen v březnu 2007 a po pouhých 19 měsících sjelo z linky první sériově vyrobené auto. Životní prostředí bylo vždy velkou prioritou značky Hyundai a nejinak tomu bylo i při výstavbě HMMC. Více než tisíc stromů, které se nacházely v areálu, bylo po dobu výstavby náročným způsobem přesazeno a po dokončení stavby umístěno zpět na jejich původní místo. Tyto stromy můžete vidět v HMMC dodnes.

Hyundai v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai na území Evropské unie a je právem považován za jednu z nejmodernějších automobilek v Evropě. Všechny modely, které sjíždějí z našich výrobních linek, byly vyvinuty s ohledem na potřeby evropského trhu tak, aby splňovaly přísné požadavky evropských zákazníků na kvalitu, bezpečnost i design.

Výrobní kapacita našeho závodu je 350 000 vozidel ročně a od roku 2012 je každoročně naplněna díky třísměnnému provozu, který byl spuštěn v září roku 2011.

Kromě aut se v areálu nachází i hala na výrobu převodovek. Převodovky z naší převodovkárny slouží nejen pro nošovický závod, ale i pro závod Kia v Žilině a závod HAOS v Turecku.

Hyundai v Nošovicích je atraktivním zaměstnavatelem pro občany ČR a zejména pro obyvatele Moravskoslezského kraje, jsme pyšní na to, že 97 % našich zaměstnanců tvoří občané České republiky. Samotná automobilka byla do regionu následována i několika subdodavateli, dohromady vytvořila značka Hyundai v našem kraji téměř 12 000 pracovních míst.

 

Rozloha 200 ha
Celková investice 1,82 mld. EUR
Počet zaměstnanců 3.134
Podíl občanů ČR 92 % včetně agenturních
poměr muži / ženy 85,6 % / 14,4 %
Výrobní kapacita 350.000 aut ročně

Slovo prezidenta

Cílem společnosti Hyundai není stát se největší světovou automobilkou, ale stát se značkou, kterou zákazníci nejvíce oceňují.
Abychom tohoto cíle dosáhli, snažíme se našim zákazníkům nabídnout jedinečnou hodnotu a kvalitu našich produktů.
Budeme však také nadále plnit své povinnosti globálního korporátního občana a významného zaměstnavatele.

 

Cheolseung Baek, prezident HMMC

Přijďte k nám na exkurzi

Provedeme vás naším výrobním závodem v Nošovicích a ukážeme, jak se vyrábí vozy jako Hyundai Tucson nebo model i30.

Objednat exkurzi