Inovace a budoucnost

Cílem společnosti Hyundai byl odjakživa lepší svět pro všechny. Díky neutuchajícímu úsilí jsme se dostali do vedoucí pozice v oblasti vývoje nových technologií. Tam, kde jiní mluví o alternativních palivech, my už sériově  vyrábíme auto na vodík. Tam, kde se jiní nesměle obracejí k nebi, my už pracujeme na vzdušné letecké mobilitě. Kde jiní přešlapují, my už činíme. Lepší svět je našim závazkem, který bereme vážně.

Pro nás není život jen o trávení času, důležité je trávit jej kvalitně.

Pro Hyundai je budoucnost už dnes.

Budoucnost začíná dnes.
My jsme na ni připraveni.

Prophecy

Hyundai nadále promlouvá designovým jazykem Smyslné sportovnosti, tento koncept má nádhernou siluetu s akcenty elegantních křivek, které zároveň poskytují skvělou aerodynamiku. Zádi pak dominují integrovaná pixelová světla. Prophecy nenásleduje trendy. Zdůrazňuje naopak nadčasovou krásu, která přetrvává. Název konceptu – Prophecy – odráží úkol konceptu; definovat budoucí směr designu Hyundai a stát se ikonou pro řadu elektrických vozidel Hyundai. Vizionářský koncept navazuje na koncept 45 a jde ještě dál co do čistých linií a minimalismu. Smyslná sportovnost je patrná při pohledu z boku, který vypadá jako kámen dokonale opracovaný počasím. Jako by byl nakreslen jedním tahem, což jen podtrhuje nadčasovost designu. Navíc tyto linie poskytují dokonalou aerodynamiku, což by měla být vždy hlavní vlastnost elektromobilu. Kola ve tvaru vrtulí směrují vzduch tak, aby obtékal boky vozidla tak, jako voda obtéká kameny v řece. Integrovaný zadní spoiler doplňuje tento efekt využitím přítlaku, který zvyšuje stabilitu vozidla i ve vysokých rychlostech.
Vůz je částečně tvořen z průhledných materiálů, které umožňují nahlédnout pod pokličku a tím ukázat krásu toho, jak věci fungují. Charakter elektromobilu je patrný i na podvozku, kde široký přívod vzduchu umožňuje efektivněji chladit baterii.
Interiér vozu není obyčejným interérem auta, ale životním prostorem, který už po otevření dveří vřele vítá pasažéry k nasednutí. V Prophecy byste marně hledali volant, vůz poskytuje autonomní jízdu a k jeho ovládání slouží joysticky.  Odstraněním volantu se designérum otevřela úplně nová možnost využití palubní desky, kde si teď mohou cestující užívat výhled na obrazovku od kraje ke kraji. Název Prophecy odráží úkol vozu nejen ukazovat budoucí cestu vozů Hyundai, ale také ukázat řešení inovativní mobility pro elektromobily zítřka a jejich majitele.

Vision T

V pořadí sedmý koncept od Hyundai je inovativní Plug-in SUV zaměřené na ekologii. Design se nese v duchu funkční dynamicky. I Vision T hovoří designovým jazykem “Smyslné sportovnosti”, který je pro designéry Hyundai už mateřským jazykem.
V tomto duchu vyhledáváme inovativní řešení tak, aby design dodával emoční hodnotu. Srdcem konceptu je plug-in hybridní motor, který poukazuje na zaměření na ekologický styl života a neoddiskutovatelnou rovnováhu s prostředím, ve kterém žijeme.
Ruce designérů vedl princip Smyslné sportovnosti a tak se jim podařilo vytvořit vůz, který má ambice stát na špici nejdynamičtějších SUV designů. Vision T je vizí městského dobrodruha budoucnosti.
Boční profil vyvolává pocit rychlosti, dlouhá kapota, rovná střecha a široký rozvor odrážejí dynamický charakter a jasně říkají, že tohle auto je připravené na cokoli. Na rozdíl od jiných SUV, Vision T je plný ostrých úhlů a hran, které tvoří výrazný kontrast mezi elegantní siluetou a maskulinními liniemi.
Dvě odvozená podtémata konceptu základního návrhu dynamiky jsou Parametrická fantazie a Transcendentní konektivita. Charisma dodává skrytá signální lampa odvozena od Le Fil Rouge a Grandeur Face Lift.
Po spuštění hnacího ústrojí má tmavě chromovaný matný odstín integrovaného systému skrytých signálních světlometů polopropustný systém, který má chromový vzhled, a který se podle potřeby mění na funkční osvětlení. Skryté směrovky představují další generaci této inovace designu Hyundai.
Nabíjecí port Vision T je umístěn na zadním panelu na straně spolujezdce a má posuvný kryt. Při nabíjení se rozsvítí „Blue Drive“, což znamená, že se systém aktivně nabíjí. Stav nabití baterie je také vizuálně indikován navenek v odměrném kruhovém světelném svazku, který po úplném nabití vytváří úplný kruhový vzhled.

Ekologický přístup

Bluedrive, to je filozofie Hyundai Motor pro zelenější svět
Naší touhou je osvobodit lidi od starostí s neefektivním využitím paliva. Chceme zajistit zdravé prostředí i pro příští generaci. I ona bude potřebovat dýchat čerstvý vzduch a užívat si jízdy v autě bez starostí ze znečišťování prostředí. Naše auta s vysokými výkony a nižší spotřebou energie a chytrá, ekologická technologie zvyšují efektivitu využití paliva, poskytují pohodlnou jízdu bez starostí. Pro lepší život lidí kolem nás.

Projekt 2020.22.2

Hyundai Motor Group plánuje do roku 2020 zavést kompletní ekologickou modelovou řadu od kompaktních vozů po SUV. Obchod se ekologickými auty má očekávaný nárůst ze dvou milionů vozů v roce 2014 na 6,4 milionů do roku 2020. A Hyundai Motor podniká rozsáhlé investice do tohoto odvětví, aby se stal leaderem tohoto nového tržního segmentu. Do roku 2020 nabídneme 22 eco-friendly modelů a dostaneme se na 2. místo v žebříčku trhu s ekologickými vozidly.

Čtyři typy ekologických technologií vozidel Hyundai

Vozidla, která ke svému provozu nepotřebují fosilní paliva a jejich provozem nevzniká CO2 – to je konečný cíl strategie Blue Drive Hyundai Motor. Přesněji řečeno strategie Blue Drive je zaměřena na zlepšení funkčnosti automobilů jako je bezpečnost, výkon a pohodlí a současně snižování znečištění životního prostředí a spotřeby paliva. Nabídka ekologických vozů Hyundai zahrnuje Hybrid Electric Vehicle (HEV – hybridní elektromobil), Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV – plug-in hybrid), bezemisní Electric Vehicle (EV – elektromobil s baterií) a Fuel Cell Electric Vehicle (FCEV – elektromobil s vodíkovými palivovými články), jenž je samotnou esencí toho, co nazýváme ekologickým autem.

Chytrá auta přicházejí

Nástup éry chytrých aut je rychlý, protože jsou v autech více a více používány různé elektronické technologie a vychytávky. Už dnes existují auta, která umí sama řídit, automaticky přizpůsobit rychlost a v kritických situacích zajet ke krajnici.

Chytrý asistent do dopravní zácpy

Asistent do dopravní zácpy je užitečný v přerušovaném typu provozu. Asistent monitoruje silnici před vozem a automaticky udržuje bezpečnou vzdálenost od auta před sebou, zrychluje i zpomaluje podle toho, jak se hýbe doprava okolo.

Noční vidění

Pokročilé vlastnosti real-time kamery nabízí řidiči optimalizované vidění silnice a zvyšuje tak bezpečí při jízdě v noci.

Asistent pro jízdu na dálnici

Asistent pro jízdu na dálnici zahrnuje podélné a boční ovládání rozsahu rychlostí pod 150 km / h a současně pomáhá řidiči udržovat vozidlo v bezpečné vzdálenosti pomocí Inteligentního adaptivního tempomatu (ASCC) pro efektivnější a bezpečnější jízdu na dálnici.

Sledování pozornosti řidiče

Tento systém pečlivě sleduje všechny známky únavy, ospalosti nebo nesoustředěnosti, aby zabránil případným nebezpečným situacím tím, že ve vhodnou chvíli spustí alarm.

Autonomní parkování na dálku

Parkování podélné i do řady bude možné i bez přítomnosti řidiče ve voze pomocí chytrého klíče. Řidič musí pouze stisknout tlačítko na klíči. Auto už samo, pomocí autonomního řízení i brzdění dokončí proces parkování.

Chytré hlídání slepého úhlu

Upozorňuje a dokonce aktivně ovládá vozidlo pokud je překročen práh nebezpeční bočního nárazu.

Rozšířená realita

Nové použití skutečných záznamu kamery umožňuje 3D navigaci pro lepší zážitek z řízení.

Rozpoznávání pohybu

Náš nejnovější trojrozměrný systém rozpoznávání gest ruky poskytuje řidiči lepší možnost ovládání mnoha funkcí. Systém vychází z prvního Haptického ovladače volantu z roku 2012, řidič tak přebírá lepší kontrolu nad mnoha funkcemi.

Zaměřeno na výkon

Modern Premium – to je koncept, jehož cílem je přinést skrz naše vozy bezprecedentní úroveň uspokojení. Toho lze dosáhnout pouze tvořením něčeho, co jde za běžné hranice pojmů jako je výkon, design, služba.

HTRAC – Inteligentní pohon všech kol

HTRAC (Hyundai Traction) je elektronický systém pohonu všech kol, který umožňuje dle situace dělit trakci mezi přední a zadní kola. Tím dodává jízdě na dynamice a stabilitě a zvyšuje tak požitek z řízení a zároveň zjednodušuje manévrování v složitých situacích.

Hluk, Vibrace, Tvrdost (NVH)

Systém opatření NVH (z angličtiny Noise, Vibration, Harshness) zahrnuje různé stupně od kompletního odhlučnění, až po vytváření vlastních zvuků. Navíc dochází ke snižování hluku motoru od vozovky díky instalaci přepážky mezi motor a kabinu vozu a díky použití účinných zvukotěsných materiálů.

Aktivní tlumení hluku (ANC)

Systém tlumení hluku analyzuje úroveň hluku, jeho frekvenci a fázový šum pomocí detektoru hluku ve vozidle a zároveň vysílá vlastní zvukové vlny v antifázi přes vlastní reproduktor sloužící výhradně k účinnému tlumení hluku.

Aktivní zvukový design (ASD)

Tato technologie efektivně reprodukuje zvuky motoru za použití vestavěného ovladače zvuku a poskytuje různorodou nabídku zvuků dle běžného, sportovního, nebo tichého jízdního režimu tak, aby to co nejlépe vyhovovalo preferencím řidiče.

To, co naše vozy pohání vpřed

Motor je srdcem každého vozu, proto skvělý motor je základním kamenem pro vytvoření skvělého auta.

Lepší výkon, vyšší účinnost, čistější emise

Před pouhými dvěma dekádami Hyundai Motor představil svůj úplně první motor a už dnes je přední výrobce motorů. Hyundai Motor svůj výzkum a vývoj zaměřil na vytváření motorů, které dosahují vysoké efektivity pro každodenní použití.
Ale protože výkon je stále důležitý, Hyundai Motor se snaží najít tu správnou rovnováhu mezi výkonem a efektivitou s velkým ohledem na životní prostředí. Zavázali jsme se k hledání a nacházení řešení s lepším výkonem, efektivitou a čistějšími emisemi.

Nexo

Ne kvůli sobě, ale kvůli vám, kvůli každému z vás jsme vytvořili vodíkový elektromobil NEXO. Tento vůz demonstruje náš závazek pro propojené, svobodné a čisté zítra. Takové zítra, ve kterém auta žijí vedle nás a našeho životního prostředí, osvobozují nás od omezení a nechávají silný dojem – bez zanechávání stop. Vede nás jednoduchá filozofie.  Od této chvíle vše, co děláme, je pro vás. Nexo nemá za úkol změnit život příští generace motoristů – díky vozu Nexo už život nebude takový, jaký jsme ho znali.
Všichni máme vize pro lepší zítra. Ta naše je vytvořit lepší svět pro každého z nás.  Nexo produkuje nulové emise a čistí vzduch namísto znečišťování.
Věříme, že vodík je klíčem k udržitelné budoucnosti pro nás všechny.

Jedinou emisí je voda

Motor vozu Nexo s vodíkovými palivovými články generuje elektřinu smícháním kyslíku se stlačeným vodíkem. Tím dochází k pohybu elektronů.
Je to chytré, efektivní a jediným odpadním materiálem je čistá voda.

Letecká městská doprava

Rok 2020 byl ve starých sci-fi filmech vždy tím rokem, kdy auta mohla létat. Hyundai nejen, že chce dohnat obrazy z těchto filmů, ale především má na paměti svůj úkol – pokrok pro lidstvo. Protože lidé jsou pro Hyundai vždy na prvním místě.

Hyundai už se osvědčil jako výrobce kvalitních a spolehlivých aut. Lidé však očekávají víc, a proto se Hyundai vyvinul v poskytovatele řešení pro chytrou mobilitu.

Mohli jsme pokračovat ve vývoji toho nejlepšího auta na světě, ale jsme si vědomi, že je potřeba zaměřit svou pozornost na budoucnost lidstva. Proto jsme si položili otázku: jak by mělo vypadat město pro lidi? A našli jsme odpověď: město musí pečovat, poskytovat možnosti a žít. Naš role je umožnit toto vše v oblasti mobility.

LMD – letecká městská doprava

Revoluce v městské dopravě je tady. Hyundai spojil své síly se společností Uber při vývoji prvního leteckého taxi. Vzdušný prostor měst je obrovským nevyužitým potenciálem pro dopravu a je na čase jej využít. Pro zkrácení času potřebného k cestování po městě, pro poskytnutí času na to, co máme rádi, pro sbližování lidí.

45

Hyundai hledí vpřed, ale na minulost nezapomíná. Učíme se z naší historie, vážíme si svého dědictví. Koncept 45 vznikl proto, aby složil tomuto dědictví poctu.

Vyzýváme status quo

V roce 1974 Hyundai představil svůj nový model Pony a postavil se tím zajetým pořádkům, které mnozí považovali za jedinou možnou cestu. A na tom se do dnešního dne nic nezměnilo. Stejně jako tehdy, i dnes vyzýváme a zpochybňujeme status quo.

Hyundai 45

Karosérie konceptu 45 připomíná svým tvarem diamant, svažující se záď klesá pod úhlem 45 stupňů pro co nejlepší aerodynamiku. Pro vůz je typický široký rozvor, krátké převisy a velká kola. Čistá hmota, ostré linie. To vše vytváří napětí a dynamický dojem. Hyundai 45 je zcela nový, progresivní elektromobil a je to znát na první pohled. Ať už se jedná o zpětná zrcátka, která byla nahrazena kamerami nebo kola se zcela novým designem pro snížení odporu vzduchu.

I koncept 45 pokračuje v duchu “Smyslné sportovnosti”, kterou poprvé představil koncept Le Fil Rouge. Sensuous Sportiness, neboli Smyslná sportovnost je vyvíjící se designový jazyk značky Hyundai. Jeho úkolem je přenášet emoce a inovativní řešení. Smyslná sportovnost plní misi, kterou je odhalit dokonalou harmonii mezi emocemi a funkčností. Design je to, co obyčejnému produktu dodává charakter. Design značky Hyundai je silně orientován na zákazníka a dělá tak z obyčejných aut nepostradatelné partnery pro každý den.

Le Fil Rouge

Koncept Le Fil Rouge se jako Červená nit vine a ukazuje, že Hyundai nikdy nezapomíná na svou minulost, přijímá ji a učí se z ní. DNA konceptu Le Fil Rouge pochází z vozu Hyundai Coupe Concept z roku 1974 a staví na dlouhé historii vytváření vozů s osobitým a sportovním charakterem. Le Fil Rouge přináší nejnovější přístup výrobce zvaný “Smyslná sportovnost”. Ta stojí na čtyřech základních pilířích: Proporce, Architektura, Styl a Technologie.

Proporce

Le Fil Rouge maximálně respektuje pravidla zlatého řezu. Toto matematické pravidlo inspirované přírodními zákony umožňuje tvůrcům stvořit auto se silným charisma.

Architektura

Le Fil Rouge je postaven v novém stylu “Lehké architektury” se snahou zapsat tento nový styl do dědictví značky. Výsledným efektem je dynamický vzhled. Interiér vozidla pak navozuje pocit klidu a bezpečí.

Styl

Ať už je Le Fil Rouge jakkoliv jiný, stále musí být dokonale identifikovatelný jako vůz značky Hyundai i mezi stovkami jiných aut.  Proto jsou na tomto konceptu jasně viditelné jednotící prvky s ostatními vozy Hyundai, například typická kaskádovitá maska.

Technologie

Základním principem designérů bylo a je vždy umožnit dokonale bezchybný chod vešrekým technologiím. Proto najdeme v tomto voze technologie inspirované leteckým průmyslem, nejmodernější technologie, ale zároveň dřevěné materiály pro dokonalý komfort posádky.