S Hyundai kolem světa na
pomoc malé Amálce

1 minuta čtení | 19.7.2022

Od 16. května do 31. července u nás probíhala sportovní výzva s názvem S Hyundai kolem světa, díky které jsme sportem mohli společně pomoci dobré věci.

Virtuální trasu dlouhou 62 965 kilometrů jsme zvládli urazit už za 40 dní od spuštění výzvy. Trasa vedla z Nošovic přes Turecko, Indii, Čínu, Indonésii, Jižní Koreu, USA a Brazílii zpět do České republiky. Zastávky jsme nezvolili náhodně – jde o lokality, kde se nacházejí výrobní závody Hyundai.

Kilometry na kole, při běhu, chůzi či na inline bruslích, které zaměstnanci urazili, pomohly nejen jejich zdraví, ale i pětileté Amálce, která patří do rodiny jednoho z našich zaměstnanců. Holčička se narodila předčasně ve 26. týdnu těhotenství, a kvůli tomu u ní vznikly četné zdravotní komplikace. Na rehabilitaci pro Amálku mohli zaměstnanci přispívat také přes portál Donio. Celkem jsme Amálce a jejím rodičům přispěli částku ve výši 93 087 Kč (63 087 Kč na portálu Donio + příspěvek 30 000 Kč od HMMC za splnění výzvy).

Při vyhodnocení výzvy, které se odehrálo za účasti Amálky a jejích rodičů, jsme ocenili několik účastníků celé výzvy. Pro nejaktivnější sportovce byly kromě poukázek ve výši 1 000 Kč do Decathlonu nachystány taky věcné balíčky.

Kolegové, děkujeme, společně jsme to opět zvládli!