Společně pro
elektromobilitu. Zdarma
poskytneme obcím či
organizacím Konu Electric

1 minuta čtení | 20.4.2023

Elektromobilita je pro náš závod stěžejní téma, které hýbe celým autoprůmyslem. O elektrifikovaná vozidla z naší produkce je stále větší zájem – podíl hybridů, plug-in hybridů a elektromobilů na výrobě činil v prvním čtvrtletí letošního roku přes 40 %.

Rozvoji elektromobility v Moravskoslezském kraji vypomůže také program Společně pro elektromobilitu, v rámci kterého poskytneme vybraným zájemcům elektromobil z vlastní produkce – tedy model Hyundai Kona Electric, který se v HMMC vyrábí už od roku 2020.

Pilotní projekt na podporu čisté mobility jsme spustili loni v létě, kdy jsme na jeden rok věnovali Konu Electric ke služebním účelům pracovníků magistrátu města Třince. V příštích měsících tak díky programu Společně pro elektromobilitu přijde řada i na další zájemce, kteří dostanou na půl roku vůz Hyundai Kona Electric k využívání zdarma. Vyzkouší si tak výhody vozidla s elektrickým pohonem na vlastní kůži.

Cílem programu je ve spolupráci s městy, obcemi a organizacemi z Moravskoslezského kraje přiblížit elektromobilitu široké veřejnosti. Žadateli mohou být obce, města, dobrovolné svazky obcí, ale také regionální spolky, nadace, nadační fondy, ústavy, obecně prospěšné společnosti, církevní právnické osoby, školy či příspěvkové organizace. Mezi zájemci mohou být také organizační složky státu, státní nebo národní podniky, působící v oblasti životního prostředí, zdravotnictví, vzdělávání, výzkumu, vývoje nebo kultury, které mají sídlo nebo působí v Moravskoslezském kraji. Detailní podmínky programu najdete na hyundai-motor.cz/o-spolecnosti/spolecne-pro-elektromobilitu/