SPOLEČNOST HYUNDAI MOTOR
MANUFACTURING CZECH OSLAVÍ V
SOBOTU SVÉ PRVNÍ NAROZENINY

2 minuty čtení | 4.7.2007

V sobotu 7. července uplyne jeden rok od oficiálního založení společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC), která staví v Nošovicích svou první evropskou automobilku.

V sobotu 7. července bude mít společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) důvod k oslavám – uplyne totiž právě jeden rok od jejího založení. Od 18. května 2006, kdy byla
v korejském Soulu podepsána investiční smlouva o výstavbě automobilky v Nošovicích, podnikla mateřská společnost Hyundai Motor Company všechny kroky k tomu, aby se výstavba rozběhla co nejdříve. Jedním z těchto kroků bylo i založení stoprocentně vlastněné dceřiné společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., která je realizátorem stavby nošovické automobilky.

K dnešnímu dni má společnost celkem 202 zaměstnanců, z nichž je 67 Korejců (60 mužů
a 7 žen), ostatní jsou občané České republiky. Některá oddělení, např. lidské zdroje, finance, nákup nebo public relations, sídlí i nadále v CTP Parku v Ostravě-Hrabové, kde společnost loni v červenci začínala, zatímco oddělení, jejichž činnost bezprostředně souvisí s výstavbou a přípravou výroby v novém závodě, sídlí již od března v Nošovicích.

Základní jmění společnosti bylo postupně navyšováno a dnes přesahuje čtyři a půl miliardy korun. Objem provedených zemních a stavebních prací v Nošovicích činil k 31. květnu 2007 1,53 miliardy Kč.

„Do společnosti Hyundai jsem nastoupila v polovině loňského září a byla jsem teprve pátým českým zaměstnancem,“ vzpomíná Iveta Olszarová, která začínala jako asistentka v oddělení lidských zdrojů a nyní je specialistkou, mající na starosti víza, pracovní povolení a další osobní agendu korejských zaměstnanců. „Předtím jsem tři roky strávila v Anglii, polovinu jako au pair a polovinu jako prodavačka v McDonaldu. Byla to dobrá škola, protože jsem se zdokonalila v angličtině a zvykla jsem si na jinou mentalitu cizinců. Věděla jsem, že po návratu budu chtít pracovat v zahraniční firmě.“

Naproti tomu David Satínský, specialista oddělení informačních technologií, je zaměstnancem společnosti Hyundai teprve od začátku tohoto měsíce. „Školu jsem skončil před dvěma roky
a pak jsem pracoval u jedné menší firmy. O možnosti zaměstnání v HMMC jsem se dozvěděl z internetu a řekl jsem si, že by to mohlo být zajímavé, protože velká zahraniční firma má vizi do budoucna a dává možnosti odborného i osobního rozvoje. Jsem tu sice jen tři dny, ale moje dojmy jsou velmi pozitivní,“ říká David Satínský.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech staví v Nošovicích svůj první evropský výrobní závod, jehož celkové investiční náklady překročí jednu miliardu Eur (přes 31 miliard Kč). Zkušební provoz bude zahájen v září 2008 a sériová výroba v březnu 2009, nejprve s kapacitou 200.000 a od roku 2011 s kapacitou 300.000 aut ročně. Přímo v závodě bude pracovat více než 3.500 zaměstnanců.