Společnost Hyundai předala
mateřským školám
polytechnické stavebnice

2 minuty čtení | 17.5.2017

Prezident společnosti HMMC dnes předal zástupcům deseti obcí ve svém okolí polytechnické velkorozměrové stavebnice pro podporu technické výuky.

Dnes dopoledne se v zahradě mateřské školy v obci Dobrá u Frýdku-Místku odehrála malá slavnost za účasti vedení automobilky HMMC, starostů deseti obcí a vedoucích mateřských škol v těchto obcích a také desítek dětí z doberské MŠ. Cílem shromáždění bylo slavnostní předání polytechnických velkorozměrových dřevěných stavebnic těmto mateřským školám. Stavebnice vyvinul a vyrábí Moravskoslezský automobilový klastr, který jich prostřednictvím firemních dárců již předal do MŠ po celé republice asi 120.

Po zahájení a vystoupení pěveckého sboru Paprsek z MŠ Dobrá byly stavebnice postupně předány zástupcům jednotlivých obcí, které všechny spojuje členství v programu „Dobrý soused“, organizovaném společností Hyundai Motor Manufacturing Czech již šest let. „Jsme opravdu rádi, že máme za souseda automobilku Hyundai, protože je to opravdu dobrý soused! Společně už léta pořádáme spoustu akcí pro naše občany a tak jsem opravdu rád, že dneska došlo i na ty nejmenší. Stavebnice je opravdu báječná a je to přesně věc, kterou děti pro rozvoj technického myšlení potřebují,“ řekl starosta Nošovic Miroslav Kačmarčík. Prezident HMMC Dongwoo Choi při předávání dětem řekl: „Jistě víte, že nás všude obklopují velmi složité stroje. K jejich pochopení je ale třeba začít od těch jednoduchých, které jsou v těchto krabicích. Hrejte si, učte se a jednou, možná, budete inženýři třeba v závodě Hyundai a budete vyrábět krásná auta pro lidi na celém světě.“

Ladislav Glogar, ředitel klastru, stavebnice shromážděným hostům přiblížil takto: „Jedná se o sadu unifikovaných dílů a spojovacích prvků, které umožní stavět buď podle předlohy nebo podle vlastní fantazie, a to zejména dopravní prostředky, na které jsme jako automobilový klastr zaměřeni. Všechny díly jsou, pochopitelně, vyrobeny ze zdravotně naprosto nezávadných materiálů, včetně nátěrových hmot.“ Nadšeni ze stavebnice byly nejen děti, ale i jejich pedagogové, protože tento typ stavebnic zatím žádná MŠ neměla. „Je to výborná pomůcka nejen pro seznámení dětí s technikou a různými typy dopravních prostředků, ale i pro rozvoj jejich manuální zručnosti při stavbě a pro pochopení mnoha obecných technických a fyzikálních principů,“ řekl Igor Slováček, ředitel mateřské a základní školy v Nošovicích.

Deset stavebnic v celkové ceně 200.000,- Kč společnost HMMC pořídila v rámci podpory a rozvoje technické výchovy ve školách, protože si je vědoma nutnosti trvale myslet na rozvoj svých lidských zdrojů a výchovu kvalitních technických pracovníků v dlouhodobém horizontu.