TŘIADVACET ZAMĚSTNANCŮ HMMC
ODJELO DNES NA DVA TÝDNY DO
ČÍNY

1 minuta čtení | 1.9.2007

Z areálu budoucího závodu HMMC v Nošovicích odjela v sobotu 1. září skupina třiadvaceti pracovníků oddělení kontroly kvality, výroby převodovek a údržby na patnáctidenní pracovní stáž do závodu Hyundai v čínském Pekingu. Cílem jejich cesty je seznámit se s technologiemi, se kterými budou pracovat po spuštění výroby v Nošovicích.

Studený déšť se mísil se špatně skrývanými slzami rodičů, když se skupina složená z dvaadvaceti mladých mužů a jediné dívky chystala v Nošovicích k odjezdu autobusem do Vídně, odkud odletí na dvoutýdenní pracovní stáž do čínského závodu Hyundai v Pekingu. Viktor Uhlář, letošní absolvent strojní fakulty na VŠB-Technické univerzitě Ostrava, nastoupil do společnosti HMMC 2. července. „V Asii jsem byl pouze na dovolené v Thajsku, ale to se asi nedá srovnávat. To víte, že mám smíšené pocity, protože si to zatím dost dobře nedovedu představit, ale spíš se těším, i když dobře vím, že nás čekají dva týdny tvrdé práce,“ svěřil se.

Jediná dívka ve výpravě, dvacetiletá Naďa Chodurová z Těrlicka, která pracuje v oddělení kontroly kvality, se snaží na sobě nedat znát nervozitu: „Nejdál jsem zatím byla v Chorvatsku, takže se těším, že poznám kus světa. Rodiče z toho napřed byli trochu nesví, ale přejí mi to a jsou rádi, že jsem našla dobrou a zajímavou práci. Na co se nejvíc těším? Na úplně novou kulturu a nové lidi. A jestli se něčeho bojím? Neumím jíst hůlkami, ale snad tam hladem neumřu,“ směje se Naďa Chodurová.

Rodiče dvacetiletého Lukáše Bystřického z nedaleké Morávky, byli po odjezdu autobusu viditelně dojatí. „To víte, že se mi chce brečet,“ říká paní Bystřická, ale hned dodává: „Strašně mu fandíme a přejeme mu, ať pozná svět a naučí se nové věci. Dva týdny, to nic není, a pokud to bude jenom trochu možné, budeme v kontaktu přes e-mail,“ ujišťuje mne, ale hlavně sama sebe.