Závod Hyundai v Nošovicích
rozdá i letos odborným
školám auta

1 minuta čtení | 28.8.2014

Stejně jako v minulých letech, i letos na konci roku rozdá nošovická automobilka Hyundai vybraným technickým odborných školám auta ze své produkce. Jedná se o tzv. nehomologovaná vozidla, tedy auta, vyrobená před oficiálním datem zahájení sériové výroby daného modelu, která se proto nedají zaregistrovat a používat v běžném silničním provozu. Za šest let od zahájení sériové výroby aut v závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích bylo školám pro potřeby odborné výuky rozdáno celkem 78 aut a 14 převodovek.

Auta jsou ale plně vybavená a funkční a odborným školám tak slouží jako vynikající názorné učební a školící pomůcky ve specializovaných učebnách a dílnách. Učni a studenti středních i vysokých technických škol – budoucí automechanici, autoelektrikáři a technici v automobilovém průmyslu – se tak mají možnost detailně seznámit se všemi komponenty a systémy vozidel Hyundai, se kterými se v běžné praxi budou zcela jistě setkávat, protože dnes každé desáté nové auto, prodané v České republice, nese právě tuto značku.

V průběhu podzimu se mohou technické odborné školy z celé České republiky ucházet o jeden z automobilů Hyundai, které budou v nošovickém závodě předávány opět v prosinci. Podmínky jsou zcela jednoduché: Stačí napsat přesvědčivý motivační dopis, proč by právě vaše škola měla auto dostat, a zaslat jej e-mailem na adresu petr.stasa@hyundai-motor.cz, a to nejpozději do 24. října letošního roku.