Dnes byla podepsána
kolektivní smlouva v HMMC

1 minuta čtení | 28.3.2017

Dnes v 9:00 hodin byla představiteli společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) a obou odborových organizací podepsána kolektivní smlouva pro dvouleté období 2017 – 2018. Na základě výsledku, dosaženého po sedmi kolech vyjednávání, se mzdy v závodě HMMC celkově zvýší v průměru o 12 %, a to s platností od 1. března letošního roku.

Základní mzdy se v závodě HMMC letošním roce zvýší od 1. března o 4,56 % a v roce 2018, s platností od 1. ledna, o 4,66 %. Proporčně se navýší i všechny bonusy a příplatky, odvozené od základní mzdy, takže celkové navýšení dosáhne 12 %. U dělnické pozice Operátor 2, která je v závodě HMMC nejčastější, bude po následující dva roky toto navýšení činit v průměru 2.655,- Kč měsíčně.

Dongwoo Choi, prezident společnosti HMMC, komentoval výsledek kolektivního jednání takto: „Vysoké pracovní nasazení, flexibilita našich zaměstnanců a kvalita jejich práce přispěly v loňském roce k nejlepším výsledkům společnosti HMMC za celou její historii. Úspěch našich vozidel na světových trzích není samozřejmostí – je to výsledek enormního úsilí týmu HMMC, našich zaměstnanců, protože právě na nich stojí prosperita a dlouhodobý rozvoj naší společnosti. Toto zvýšení mezd jim tedy právem náleží.“