Firemní dobrovolnictví

Aktivně podporujeme dobrovolnickou činnost našich zaměstnanců. Během roku pravidelně pořádáme dobrovolnické dny s různorodým zaměřením.

Dobrovolnické dny v Beskydech

Spolu s ČSOP Salamandr se pravidelně vydáváme pomáhat beskydské přírodě. Uklízíme louky, hrabeme seno nebo sázíme původní druhy bylin, aby to u nás v Beskydech vypadalo jako kdysi.

 

„Přihlásil jsem se, protože mám rád přírodu, rád pomůžu a udělám něco dobrého pro Beskydy.“
Dobrovolník Tomáš

 

„Ráda se toulám po horách a čerpám od nich sílu. Toto byla dobrá příležitost jim to trochu vrátit.“
Dobrovolnice Taťána

Dobrovolnictví v sociálních službách

Náš čas věnujeme také seniorům, dětem a osobám s mentálním postižením nebo duševním onemocněním. Pravidelně se zapojujeme do dobročinných akcí jako je Give&Gain day nebo Giving Tuesday.

 

“I jeden takový den je pro klienty zařízení sociálních služeb velkou událostí v jejich každodenních životech. To, co se nám může zdát jako maličkost, je pro ně něčím, na co budou ještě dlouhé týdny, možná i měsíce vzpomínat. Proto pokud byste zvažovali účast na podobné akci, nepřemýšlejte tolik nad důvody, proč to firma dělá. Myslete na to, kolik radosti přinesete někomu, kdo ji každý den jen těžce hledá.”
Dobrovolník Tomáš, který se zúčastnil Give&Gain day v domově pro seniory

Eko dny

V rámci grantového programu Dobrý soused Společně pořádáme Eko dny, kdy s našimi zaměstnanci pomáháme obcím v okolí naší automobilky s realizací ekologických projektů. Společně s obyvateli Dobratic jsme pomohli zvelebit tamní lesopark, osázeli jsme okolí třanovické školy nebo vysadili alej stromů v Raškovicích.

„Této akce jsem se účastnila poprvé. Líbí se mi, že pomůžeme a děti to budou mít kolem školy krásné.“
Dobrovolnice Božena, která se zúčastnila Eko dne v Třanovicích

 

„Tuto akci bych velmi ocenila, protože se mi líbí, že se zapojujeme do spolupráce s okolními obcemi.“
Dobrovolnice Renáta, která se zúčastnila Eko dne v Dobraticích