Dobroden v Krásné

1 minuta čtení | 18.10.2023

Pátek 13. se u nás nesl ve znamení dobrých skutků. Dobrovolnický tým složený z našich kolegyň a kolegů vyrazil do obce Krásná na Hyundai louku, kterou společně s ČSOP Salamandr udělali zase o něco krásnější. Tentokrát byl na programu úklid a obnova louky díky výsadbě mateřídoušky, hvozdíku, třeslice, chrpy, bukvice a štírovníku. Vysazené rostliny urychlí např. návrat motýlů.

Na Hyundai louce pomáhali kolegové a kolegyně už v rámci čtvrtého dobrovolnického dne. „Uklízíme louku od trávy, listí a větví, abychom tu mohli vysázet mateřídoušku a různé byliny. Za mě super věc. Jsem rád v přírodě, je to lepší než na lince,“ poznamenal dobrovolník Milan Slováček, který pracuje na Oddělení lakovny. Jednou ročně může každý zaměstnanec místo standardní směny v práci vyrazit právě na dobrovolnický den.

„Hodnotím to velice kladně. Je to super akce. Jsme tady parta skvělých dobrovolníků, určitě bych se přihlásila i příště,“ doplnila Renata Tarabášová z Oddělení pokladny.

S výsadbou dalších rostlin počítají ochránci přírody i v příštím roce. Plánují také intenzivnější sečení, aby měla louka volnou cestu k obnově. „Spolupráce se Salamandrem je dlouhodobá. O louku budeme pečovat celkem pět let. Dále s nimi budeme sadit i stromky, které si naši zaměstnanci mohli vybrat místo výročního dárku. Jsem moc ráda, že přes 600 zaměstnanců zvolilo právě 35 stromů pro Beskydy, protože podpora Beskyd a biodiverzity v nich je velmi důležitá,“ podotkla vedoucí Oddělení vnějších vztahů HMMC Barbora Hermanová.

Děkujeme za další krásný dobroden a těšíme se na příště!