Dobrovolnický den na Hyundai
louce

1 minuta čtení | 26.8.2022

Ve čtvrtek 18. srpna 2022 jsme opět navlékli zelená dobrovolnická trička a společně s ochránci přírody z ČSOP Salamandr vyrazili do beskydské obce Krásná. Právě tam se totiž nachází „naše“ Hyundai louka, kterou v rámci dobrovolnických dní už více než rok obnovujeme. V parném letním dni jsme se pustili hlavně do hrabání sena, a tak je horská louka zase o krůček dál ke své původní podobě.

„V některých místech se louka obnovila rychle, jinde je to pomalejší, zarůstá ostružinou a bude potřeba s tím chvíli pracovat. Nicméně jsme na dobré cestě k tomu, aby místo zase vypadalo jako barevná louka,“ říká Vojtěch Bajer, předseda ČSOP Salamandr. „Už na jaře jsme na Hyundai louce pomáhali při úklidu staré trávy a dřevin a další společná akce nás čeká ještě letos, a to 15. září,“ doplňuje naše kolegyně Jana, která má partnerství s neziskovkou na starosti.

I přes vysoké letní teploty, které přes den na louce dobrovolníky čekaly, bylo v jejich tvářích vidět nadšení z dobře odvedené práce. „Je skvělé, že firma tyto dny pořádá, konají se po několikáté a já sám se účastním už podruhé. Chtěl bych doporučit všem, kteří váhají a chtěli by se zúčastnit, ať této možnosti využijí,“ dodal s úsměvem náš kolega Honza z haly Finální montáže.

Nezbývá než dodat, že se těšíme na příště!