Dodatek k vozům Hyundai pro
Českou poštu

1 minuta čtení | 23.8.2013

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) vyrobila pro Českou poštu celkem 300 vozidel, 10 kusů Hyundai i30 a 290 kusů Hyundai ix20.

Jak již bylo sděleno, společnost Hyundai vyhrála tendr na dodávku tří set kusů vozů Hyundai – 10 kusů modelu i30 a 290 kusů modelu ix20. Všechna tato auta opustila výrobní závod HMMC ve speciální tmavě modré barvě, typické pro auta České pošty.

Tato barva byla namíchána speciálně pro tohoto významného zákazníka, a protože se nejedná o barvu standardně používanou, musely vzorky nastříkaných panelů absolvovat dvouměsíční testy ve výzkumném a vývojovém centru Hyundai v korejském Namjangu. Panely byly ve speciálních testovacích komorách postupně vystavovány simulovaným účinkům extrémního působení slunečních paprsků, mrazu, kyselého deště, otloukání malými kamínky atd., aby se zajistila dokonalá kvalita nátěrových hmot, včetně barevné stálosti a odolnosti. Stejným procesem samozřejmě prochází každý odstín barvy dříve, než je schválen do sériové výroby.

Následně se musela sladit barevná shoda nátěru kovové karoserie s barvou doplňků, např. zpětných zrcátek, klik nebo nárazníků, aby byly všechny díly v absolutně shodném tónu. Teprve po úspěšném absolvování všech těchto testů a zkoušek mohla začít sériová výroba, kdy při tempu výroby jedno auto za minutu teoreticky sjela celá flotila České pošty z linky za pouhých pět hodin. Prakticky to ale bylo mnohem více času, protože výroba jednoho auta trvá zhruba 20 hodin a auta pro Českou poštu se nevyráběla najednou, ale v průběhu týdne, spolu s auty pro ostatní zákazníky.

Všechna auta pro Českou poštu byla odvezena do centrálního skladu Hyundai, kde na svůj tmavě modrý kabát dostala typické poštovní symboly, žluté trumpetky, a firemní nápisy.