FINANČNÍ POMOC MANŽELŮM
PAŠKOVÝM Z DOBRÉ

1 minuta čtení | 28.12.2007

V neděli 23. prosince, den před Štědrým dnem, vyhořel dům manželů Paškových v obci Dobrá. Vzhledem k mimořádnosti této situace se společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech rozhodla poškozené rodině věnovat jednorázový finanční dar ve výši 50 tisíc korun na překonání nejsložitějšího období.

V pátek 28. prosince se v kaceláři starostky obce Dobrá sešli viditelně dojatí manželé Paškovi, kterým den před Štědrým dnem vyhořel dům, se zástupci společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech, aby z rukou prezidenta společnosti převzali finanční dar. Padesát tisíc korun v hotovosti poskytla společnost Hyundai poškozené rodině na pokrytí nejnutnějších výloh.

„Je nám upřímně líto, že vás právě před vánoci postihlo takové neštěstí. Není to velká částka, ale doufám, že vám to pomůže. A také doufám, že se vám podaří postavit nový dům co nejdříve,“ řekl při předání daru Kim Ok-čo, prezident HMMC.

Starostka Alice Tancerová potvrdila, že manželům Paškovým pomůže i obec Dobrá, v první fázi například poskytnutím kontejnerů na stavební suť ze spáleniště a bezplatným uložením veškerého odpadu na skládku. Doberské zastupitelstvo hodlá svým poškozeným občanům rovněž poskytnout finanční pomoc a současně i vyhlásit veřejnou sbírku. „Dnešní dar je první kapkou a já věřím, že těch kapek nakonec bude mnohem více,“ řekla na závěr starostka Alice Tancerová.