Hejtman Moravskoslezského
kraje převzal od prezidenta
společnosti Hyundai
materiální pomoc obětem
povodní

1 minuta čtení | 26.6.2009

Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas a ředitel Hasičského záchranného sboru MSK plk. Zdeněk Nytra převzali od prezidenta společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Kima Eok-Jo materiální pomoc obětem povodní v hodnotě 200.000,- Kč.

Dnes po skončení zasedání krizového štábu hejtman kraje Jaroslav Palas a ředitel Hasičského záchranného sboru MSK plk. Zdeněk Nytra převzali v areálu centrální hasičské stanice v Ostravě-Zábřehu od prezidenta HMMC Kima Eok-Jo materiální pomoc obyvatelům povodní postižené oblasti. Materiál v hodnotě dvě stě tisíc korun, zejména čistící, prací a desinfekční prostředky, lopaty, košťata, kbelíky, plastové pytle na odpad, gumové rukavice a další věci, které jsou při úklidu po povodni zapotřebí, byl po krátkém oficiálním předání okamžitě odvezen do hasičského skladu v Novém Jičíně, odkud bude neprodleně distribuován do postižených obcí.

„V češtině říkáme, že kdo rychle dává, dvakrát dává,“ řekl při přebírání daru hejtman kraje Jaroslav Palas a dodal, že společnost Hyundai byla první, kdo nabídl svou pomoc. „Je to jen to nejnutnější, co teď lidé mohou potřebovat. Přeji všem, aby se rychle zotavili a navrátili se do normálního života,“ odpověděl prezident Kim Eok-Jo.