Hyundai: Bezpečnost
silničního provozu je naší
prioritou

2 minuty čtení | 19.6.2014

Prakticky všechny větší firmy se zabývají tak zvanou společenskou odpovědností, v rámci které financují a realizují různé sociální, kulturní nebo ekologické projekty. Hyundai si jako globální výrobce automobilů zvolil za jednu ze svých priorit oblast dopravní bezpečnosti. Konkrétní akce se v jednotlivých zemích různí – zatímco například v Indii Hyundai proškolil tisíce dobrovolníků, kteří usměrňují chaotický provoz na ulicích velkých měst, v České republice se společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) stala partnerem krajského i celostátního finále Dopravní soutěže mladých cyklistů, protože základy bezpečnosti silničního provozu si budoucí řidiči osvojují už jako dětští cyklisté.

Dějištěm obou soutěží se stalo dětské dopravní hřiště v krásném prostředí autokempu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na rozdíl od krajského kola, které se jelo před třemi týdny za deště a chladu, účastníky celostátního finále ze všech čtrnácti krajů přivítalo nádherné počasí. Čtyřčlenná smíšená družstva, vždy dva chlapci a dvě dívky, dvou věkových kategorií soutěžila v několika disciplínách např. v jízdě na dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu, zdravovědě nebo jízdě zručnosti.

Vítězi se v mladší kategorii stalo družstvo ZŠ Krnov, Smetanův okruh 4, z Moravskoslezského kraje, ve starší pak ZŠ a MŠ Šumavské Hoštice z Jihočeského kraje. Vítězné družstvo v mladší kategorii bude reprezentovat Českou republiku na evropském finále, jehož dějištěm bude letos v září norské Oslo. O své dojmy se bezprostředně po vyhlášení podělil absolutní vítěz starší kategorie René Dihel (ZŠ Dolní Benešov – jeho družstvo obsadilo 3. místo): “Vítězství v krajském kole mi uteklo jen o jeden bod, takže jsme rád, že tentokrát už to klaplo. Přesto stále nemůžu uvěřit, že se mi podařilo uspět v takové konkurenci. Do poslední chvíle to bylo velmi vyrovnané“.

Dopravní soutěž mladých cyklistů pořádá již tradičně BESIP a Ústřední automotoklub ČR ve spolupráci s Policií ČR a pořádajícím krajem, letos tedy Moravskoslezským. Ivo Muras, vedoucí odboru dopravy na krajském úřadu Moravskoslezského kraje a ředitel soutěže, zhodnotil význam spojení dopravní soutěže s automobilkou Hyundai takto: „Oceňujeme, že se společnost HMMC letos stala partnerem soutěže. Přispěla k úspěšnému průběhu celé akce. Zvláště, když jsme po mnoha letech mohli pořádat celostátní finále v Moravskoslezském kraji. Byli bychom rádi, kdyby naše spolupráce
v oblasti dopravní bezpečnosti pokračovala i do budoucna“.