HYUNDAI i30 POPRVÉ
OFICIÁLNĚ V OSTRAVĚ

2 minuty čtení | 18.7.2007

Automobil Hyundai i30, který se bude od příštího roku vyrábět v nošovickém závodě HMMC, se na území České republiky začne prodávat od pondělí 23. července 2007.

Ačkoliv byl vůz Hyundai i30 představen v Ostravě již v době konání slavnostního zahájení stavby nošovického závodu HMMC v dubnu letošního roku, veřejnost tehdy neměla mnoho možností si jej prohlédnout. Vzhledem k tomu, že v pondělí 23. července bude na území České republiky zahájen prodej uvedeného typu, uspořádala společnost HMMC ve spolupráci s oficiálními ostravskými prodejci značky Hyundai – Auto Laros Speed a GMP Mix – předvedení vozu Hyundai i30 ostravské veřejnosti, a to v pátek 20. a v sobotu 21. července vždy od 9:00 do 20:00 hodin v předsálí kina CineStar v nákupním centru Futurum.

Po oba dny budou přítomni technici, kteří zodpoví veškeré odborné dotazy, v pátek budou na místě i pracovníci oddělení lidských zdrojů, kteří poradí zájemcům o práci ve společnosti Hyundai. Právě nyní totiž začíná nábor dělníků pro vlastní výrobu aut v nošovickém závodě, během kterého máme v plánu přijmout přes dva tisíce dělníků a techniků.

Při náboru zejména dělnických profesí spolupracujeme velmi těsně s úřady práce v Moravsko-slezském kraji, pro které bude v pátek 20. července připraven čtyřhodinový seminář. V sídle ÚP ve Frýdku-Místku se pracovníci úřadů práce z celého kraje seznámí s profily jednotlivých pracovních pozic a s detailními požadavky a nabídkami ze strany HMMC. „Cílem semináře je poskytnout jednotlivým zprostředkovatelkám podrobné informace, které mohou využít při své práci s uchazeči o zaměstnání,“ říká Radka Jahodová, junior specialista z oddělení lidských zdrojů HMMC. „Naší ambicí je patřit mezi nejlepší zaměstnavatele v České republice a tomu bude odpovídat i systém odměňování,“ dodává Jaromír Radkovský, generální manažer oddělení lidských zdrojů, a dodává: „nabízíme moderní práci se špičkovými technologiemi, možnosti odborného růstu, nadstandardní platy a k nim ještě široké spektrum zaměstnaneckých výhod.“