Hyundai: Kolektivní smlouva
podepsána!

2 minuty čtení | 28.3.2013

Vedení společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (HMMC) a zástupci odborových podepsali dnes, 28. března 2013, dodatek ke kolektivní smlouvě, účinný od 1. dubna 2013.

Zástupci společnosti a vyjednavači obou odborových organizací OS KOVO, působících v závodě HMMC, se po dvou měsících dohodli na těchto změnách týkajících se mzdové části kolektivní smlouvy:
• zvýšení základní mzdy zaměstnanců v průměru o 3,0 % od 1.4.2013
• navýšení bonusu za splnění výrobního plánu z 50 na 75 % základního platu
• navýšení příspěvku zaměstnavatele na penzijní a životní pojištění o 100 Kč; měsíční příspěvek tak může činit až 700 Kč na každý typ pojištění zvlášť

Dosažená dohoda zajišťuje zaměstnancům i v letošním roce růst reálných mezd, a to úpravou základní složky mzdy v průměru o 3,0 %. Současně se navýší i bonus za splnění výrobního plánu a příspěvek zaměstnavatele na penzijní a životní pojištění.

„Prioritou zůstává zachování zaměstnanosti a udržení dosažené konkurenceschopnosti na automobilovém trhu,“ řekl Jaromír Radkovský, personální ředitel společnosti. „Po dosažení této dohody se mohou všichni zaměstnanci soustředit na další zlepšování kvality našich výrobků a posílení týmové práce. To je cesta, jak překonat výkyvy na trhu a stát se nejlepším automobilovým závodem v Evropě,“ dodal J. Radkovský.

„Výsledek považujeme za akceptovatelný. Známe situaci na automobilovém trhu, u jiných výrobců vozidel i v ostatních závodech Moravskoslezského kraje. Díky tomu jsme museli po složitých jednáních slevit z našich původních požadavků,“ komentoval podpis dodatku Radek Kuchař, předseda odborové organizace ZO OS KOVO Hyundai Czech. „Dosažený nárůst mezd vnímáme vcelku pozitivně i s ohledem na výsledky vyjednávání u jiných zaměstnavatelů v regionu. Z tohoto hlediska jsou dosažené změny kolektivní smlouvy v zásadě úspěchem,“ doplnil R. Kuchař.

„Jednání se zaměstnavatelem bylo vstřícné, otevřené a maximálně korektní. Nakonec bylo důležité, že každá strana slevila ze svých požadavků, aby konečný výsledek byl přijatelný pro všechny. Myslíme si, že relativně krátký čas, věnovaný jednání, nám teď umožní zaměřit se na další zlepšování podmínek pro naše zaměstnance,“ uzavřel Petr Tomek za ZO OS KOVO HMMC, druhou odborovou organizaci, působící v závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech.