HYUNDAI NAVYŠUJE SVŮJ
KAPITÁL NA STO MILIONŮ EURO

1 minuta čtení | 16.2.2007

Po prvním navýšení kapitálu z dvouset tisíc korun na čtyřicet milionů euro (přibližně 1,13 miliard korun) v červenci loňského roku, navyšuje nyní společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) svůj kapitál na sto milionů euro, tedy zhruba 2,83 miliardy korun.

\”Aktuální navýšení kapitálu společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech na sto milionů euro, tedy přibližně 2,83 miliardy korun, je další etapou posilování společnosti v souvislosti s chystaným zahájením výstavby závodu v Nošovicích,\” řekl KIM Eokjo, prezident společnosti HMMC.

Společnost HMMC byla založena s počátečním jměním ve výši dvě stě tisíc korun, které bylo v červenci 2006 navýšeno na čtyřicet milionů euro (přibližně 1,13 miliardy korun). Současné navýšení na sto milionů euro je pouze přechodnou fází, protože již koncem příštího týdne bude zahájen proces dalšího navýšení, tentokráte na 160 milionů euro, tedy přibližně 4,52 miliardy korun. Veškeré tyto finanční prostředky jsou na účet HMMC alokovány mateřskou firmou Hyundai Motor Company z Koreje. Postupným navyšováním jmění společnosti bude v průběhu výstavby financována investice až do její celkové výše, přesahující jednu miliardu euro.