Hyundai v prvním čtvrtletí
roku 2015: Stabilní produkce
na plný výkon!

2 minuty čtení | 3.4.2015

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) vyrobila v prvním čtvrtletí roku 2015 téměř 81.000 vozidel a připravuje se na nástup nových modelů a zvýšení tempa výroby.

Na celkovém objemu vyrobených automobilů se v prvním čtvrtletí roku 2015 se jednotlivé modely podílely takto: ix35 – 58%, i30 – 29% a ix20 – 13%. Nejvíce byly vyráběny vozy ix35, kterých z linky sjelo téměř více než 46.700 kusů, na druhém místě se umístil model Hyundai i30 (více než 23.300 kusů), který se vyrábí ve třech verzích: pětidveřový hatchback, kombi a třídveřová verze. Třetí příčku obsadil model Hyundai ix20 (více než 10.700 kusů), který je v České republice stále nejprodávanějším modelem v kategorii kompaktních MPV.

Největšími odběrateli se v prvním čtvrtletí staly Velká Británie, Německo, Španělsko, Itálie a Česká republika, která předstihla i Rusko, které se v důsledku ztráty hodnoty rublu propadlo na šesté místo. Na český trh bylo v prvním čtvrtletí dodáno 6,15% produkce (za celý loňský rok to byla 4,5%), což dokládá rostoucí zájem o auta Hyundai z Nošovic. Z mimoevropských trhů jsou nejvýznamnější Austrálie, Turecko, Egypt, Mexiko a Jihoafrická republika. Zvýšil se i podíl aut, přepravovaných k zákazníkům nákladními vlaky, a to z dlohodobých 30% na 35,6%.

Rok 2015 je pro závod Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích přelomový, protože všechny zde vyráběné modely prošly nebo projdou zásadní obměnou. Od ledna se vyrábí inovovaná verze modelu Hyundai i30, včetně turbo verze s benzínovým motorem 1.6 litru. V květnu bude spuštěna sériová výroba inovovaného modelu kompaktního MPV Hyundai ix20 a v červnu pak začne z výrobní linky sjíždět Hyundai Tucson (nástupce ix35), jehož světová premiéra na letošním březnovém ženevském autosalonu způsobila opravdovou senzaci.

Jak již bylo avizováno, závod Hyundai Motor Manufacturing Czech vstoupil do nového roku s plánem výroby, zvýšeným o 10%, a to ze 300.000 na 330.000 aut. Navýšeného objemu výroby bude dosaženo zvýšením tempa výrobních linek ze 60 na 66 aut za hodinu a také přijetím více než stovky nových zaměstnanců. Výroba v závodě HMMC je stabilizovaná a jede na plný výkon, přesto je poptávka po autech z Nošovic natolik vysoká, že v průběhu dubna až června bude v HMMC několik mimořádných sobotních směn, aby se dostalo na všechny naše zákazníky. Je samozřejmé, že sobotní směny budou náležitě ohodnoceny (mzda za 8 hodin práce, příplatek za mimořádnou směnu, příplatek za práci v sobotu, příplatek za práci přesčas, oběd za symbolickou 1,- Kč a autobusová doprava zdarma).