Martin Klíčník novým
vedoucím divize výroby

1 minuta čtení | 5.4.2024

Od dubna se vůbec prvním českým vedoucím divize u nás v Hyundai Motor Manufacturing Czech stává Martin Klíčník, dosavadní vedoucí subdivize výroby. Nyní povede divizi výroby, pod kterou spadají všechna výrobní oddělení (lisovna, svařovna, lakovna, finální montáž), Oddělení údržby a také Oddělení kontroly a plánování výroby.

Velice si cením důvěry a jsem přesvědčený o tom, že díky skvělému týmu, se kterým mám tu čest spolupracovat, budeme nadále zvyšovat renomé naší automobilky ve všech parametrech výroby a zajistíme maximální spokojenost zákazníků, co se počtu i kvality našich vozů týká,“ uvedl Martin Klíčník a přiblížil hlavní priority. „Důraz budeme klást na automatizaci a renovaci – náš závod je v provozu více než 15 let, i proto jsou tyto kroky nezbytné. V oblasti elektrifikace musí HMMC reagovat na dlouhodobé plány v souladu s opatřeními v EU a upravit výrobní linky, abychom byli schopni produkovat více elektromobilů. S tím souvisí vzdělávání kolegů, zlepšení logistiky a také snižování nákladů pro udržení naší konkurenceschopnosti. Nadále rovněž poroste zapojení našich zaměstnanců do vývoje a přípravy nových modelů, důležitými tématy bude také efektivita a digitalizace,“ doplnil nový vedoucí divize výroby.

Martin Klíčník patří ke služebně nejstarším zaměstnancům. Do společnosti HMMC nastoupil v roce 2007, a to na Oddělení kontroly kvality. V roce 2009 byl jmenován vedoucím sekce kontroly kvality montáže, o tři roky později vedoucím Oddělení kontroly kvality, v roce 2019 vedoucím subdivize kvality a v září 2022 pak převzal roli vedoucího subdivize výroby. Od roku 2013 působí také jako koordinátor přípravných týmů (CFT) pro ověření připravenosti nových modelů pro hromadnou výrobu.