NA KRÁTKOU NÁVŠTĚVU PRAHY,
NOŠOVIC A ŽILINY PŘIJEL ZE
SOULU KIM DONG-DŽIN,
MÍSTOPŘEDSEDA HYUNDAI MOTOR
COMPANY

1 minuta čtení | 4.4.2007

Místopředseda a generální ředitel Hyundai Motor Company, mateřské korejské firmy, přijel na krátkou pracovní návštěvu, během které se seznámil s průběhem výstavby nošovického závodu Hyundai.

Kim Dong-džin se nejprve v Praze setkal s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Římanem, kterého informoval o stavu projektu v Nošovicích. Bylo to zároveň první osobní setkání obou představitelů, protože veškerá předchozí jednání se vedla s minulou vládou. Další pražskou zastávkou bylo přijetí u nového velvyslance Korejské republiky Čo Seng-džonga, který se ujal svého úřadu teprve minulý týden.

Vyvrcholením cesty Kima Dong-džina byla ovšem návštěva staveniště závodu Hyundai v Nošovicích. Po detailní zprávě, přednesené nošovickým generálním ředitelem Kimem Ok-čo a manažery jednotlivých úseků, si v doprovodu vedení společnosti projel celý areál, aby se seznámil s podrobnostmi a s aktuálním stavem výstavby.

Večer se místopředseda Kim Dong-džin přesunul do Žiliny, kde si dnes prohlédne závod Kia Motors Slovakia, patřící rovněž do jím řízené skupiny Hyundai – Kia Group