Nošovický Hyundai je znovu
držitelem Národní ceny
kvality v programu Excelence

2 minuty čtení | 20.5.2021

Nošovice, 19. května 2021 – Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) se opětovně stala vítězem Národní ceny kvality České republiky v nejprestižnějším programu Excelence v kategorii Byznys. V silné konkurenci zvítězila nošovická automobilka od roku 2011 už počtvrté v řadě.

Ceněnou trofej ve středu 19. května převzal v reprezentačních prostorách Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky prezident HMMC Cheolseung Baek. „Nesmírně mě těší, že naše společnost získala takto prestižní ocenění již počtvrté za sebou. Národní cena kvality znamená ocenění naší práce, ale také závazek neustále se zlepšovat. Za úspěchem stojí spousta náročné a obětavé práce našich zaměstnanců. V Nošovicích navíc klademe důraz na inovace, efektivitu, trvale udržitelný rozvoj a technologickou vyspělost. Rád bych všechny ujistil, že Hyundai zůstane synonymem pro kvalitu,“ řekl prezident HMMC.

Národní ceny kvality se udělují ve více než 80 zemích světa podle prakticky totožných kritérií. Hodnotí se všechny parametry organizace – od kvality řízení, přes ekonomické výsledky, vztah k zákazníkům, zaměstnancům a k životnímu prostředí až po úroveň výsledného produktu. V rámci těchto cen se vyhlašuje několik kategorií v podnikatelském i veřejném sektoru. Nejvyšší kategorií je kategorie Excelence. Vítěz získává toto ocenění na další tři roky.

„Žijeme ve zlomové době. Transformace a změna podnikání je denním chlebem každého top managementu. Národní ceny umožňují porovnat se s nejlepšími organizacemi a prostřednictvím mezinárodně uznávaného hodnocení nejen zlepšovat firemní kulturu, ale i začlenit do řízení organizací osvědčené přístupy týkající se kvality, společenské odpovědnosti a udržitelnosti,“ konstatoval vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

V Národní ceně kvality České republiky v programech Excelence a Start plus získaly ocenění za rok 2020 v každé kategorii první tři organizace. Nejprestižnější program Excelence se týká organizací s robustním systémem managementu s prokazatelně vynikající výkonností.
Pořádání Národních cen České republiky má dnes již více než dvacetiletou tradici, která nebyla porušena ani ve složitém období koronavirové pandemie. Pro firmy a organizace je poměřování v oblasti kvality významnou příležitostí k nezávislému hodnocení jejich činností, výstupů a vnitřních procesů, které jim umožňují dosahovat vyšší produktivity, větší míry společenské odpovědnosti a přispívají ke zvýšení konkurenceschopnosti České republiky. V roce 2020 se do soutěží přihlásilo celkem 71 organizací.
Rada kvality České republiky motivuje organizace podnikatelského i veřejného sektoru k využívání moderních nástrojů řízení vedoucích k dlouhodobě udržitelným vynikajícím výsledkům. Cílem všech programů Národní ceny kvality České republiky je veřejně ocenit nejvýkonnější organizace v tuzemsku.