Nošovický Hyundai podpoří
obce v okolí, rozdá celkem
700 tisíc korun

2 minuty čtení | 22.3.2022

Nošovická automobilka Hyundai pokračuje s podporou obcí v okolí výrobního závodu. V jedenáctém ročníku projektu Dobrý soused jim předala symbolické šeky v celkové hodnotě 700 tisíc korun na vybrané projekty, které obce nominovaly. Peníze budou využity převážně na pořádání kulturně-společenských akcí v obcích.
Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) se dlouhodobě podílí na rozvoji regionu. Společenská odpovědnost je totiž nedílnou součástí firemní strategie. V programu Dobrý soused každoročně získává finanční podporu třináct obcí, každé z nich firma věnuje 50 tisíc Kč. Také letos se na příspěvek můžou těšit obce Dobrá, Dobratice, Dolní Domaslavice, Dolní Tošanovice, Horní Domaslavice, Horní Tošanovice, Nižní Lhoty, Nošovice, Pazderna, Raškovice, Třanovice, Vojkovice a Vyšní Lhoty. Peníze využijí na tamní sportovní, kulturní a spolkový život. Doposud automobilka v součtu poskytla obcím v rámci programu Dobrý soused celkem 7,5 milionu Kč.
„Jsme rádi, že Dobrý soused má už v regionu tradici. Podpora obecních spolků a společenských aktivit na vesnicích má pro život v obcích velký význam. Těší nás, že můžeme svým dílem přispět, aby obce po dlouhé pandemické odmlce znovu ožily společenskými akcemi a komunitními projekty,“ uvedl prezident HMMC Cheolseung Baek.
Peníze budou využity nejen na pořádání kulturně-společenských akcí, ale i na nákup potřebného vybavení pro místní spolky.
Obce Nošovice a Nižní Lhoty navíc dostanou peněžní podporu v doprovodném projektu „Dobrý soused Společně“. Obě obce získají dalších 25 tisíc Kč, které využijí na výsadbu zeleně na ochranném valu u nošovické průmyslové zóny. Do akce se budou moci zapojit i dobrovolníci z řad zaměstnanců HMMC.
„Program Dobrý soused vnímám velice pozitivně. HMMC podporuje život v obcích, což je prvotní věc, kvůli které program vzniknul. Jsem také rád, že podporu získávají i ekologické projekty,“ poznamenal starosta Nošovic Jiří Myšinský.
Letošní tradiční setkání starostů obcí se zástupci společnosti Hyundai v nošovické automobilce se neslo v duchu ekologické mobility. Kromě předání symbolického šeku se starostové dozvěděli informace o elektromobilitě v podání HMMC a naživo si prohlédli, jak se v hale Finální montáže instalují baterie do elektromobilu Hyundai Kona Electric. Vyzkoušeli si také jízdu nejen v elektrické Koně, ale i v hybridním Tucsonu.
„Dobrého souseda už tradičně máme rádi. Z programu financujeme kulturní akce v obci a třeba myslivci ho každoročně využívají na zazvěření honitby a nákup potřebného vybavení,“ doplnila starostka Nižních Lhot Marie Gryžboňová Mališová.
Společnost HMMC od počátku svého působení v Nošovicích dbá na dobré vztahy se svými sousedy. Firma usiluje o to být ve všech aktivitách a výrobních procesech odpovědná vůči okolí, protože je jeho pevnou součástí.