Nošovický Hyundai podpoří
obce v okolí, rozdá celkem
700 tisíc korun

2 minuty čtení | 16.2.2021

Nošovice, 16. února 2021 – Nošovická automobilka Hyundai ani v nelehké době nezapomíná na podporu obcí v okolí výrobního závodu. V desátém ročníku projektu Dobrý soused jim předala symbolické šeky v celkové hodnotě 700 tisíc korun na vybrané projekty, které obce nominovaly.
Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) se dlouhodobě podílí na rozvoji regionu. Společenská odpovědnost je totiž nedílnou součástí firemní strategie. V programu Dobrý soused každoročně získává finanční podporu třináct obcí, každé z nich firma věnuje 50 tisíc korun. Také letos se na příspěvek můžou těšit obce Dobrá, Dobratice, Dolní Domaslavice, Dolní Tošanovice, Horní Domaslavice, Horní Tošanovice, Nižní Lhoty, Nošovice, Pazderna, Raškovice, Třanovice, Vojkovice a Vyšní Lhoty. Peníze využijí na tamní sportovní, kulturní a spolkový život.
„V současné době je každá podpora pro obce dvojnásob důležitá. Chceme, aby obce v okolí našeho závodu prosperovaly a znovu ožily společenskými akcemi a komunitními projekty, jakmile to situace umožní. Vnímáme, že naše finanční pomoc v programu Dobrý soused je pro obce důležitá. Jako dobrý soused jim proto rádi pomáháme,“ uvedl prezident HMMC Cheolseung Baek.
Peníze budou využity nejen na pořádání kulturně-společenských akcí, ale i na nákup potřebného vybavení pro místní spolky.
Obce Dobratice a Třanovice navíc dostanou peněžní podporu v projektu „Dobrý soused Společně“. Obě obce získají dalších 25 tisíc korun. Například v Dobraticích využijí peníze na další zušlechtění tamního lesoparku, který obec vybudovala v loňském roce. „Rádi bychom doplnili výsadbu stromů, protože to se zatím nedělo. Několik stromů ještě potřebujeme vykácet a les dočistit,“ podotkla starostka obce Alena Kacířová.
Do akce se budou moci zapojit i zaměstnanci nošovické automobilky, kteří vypomůžou rovněž v Třanovicích, kde plánují v projektu „Dobrý soused Společně“ výsadbu květin u školy. „Je pozitivní, že Hyundai má zájem o spolupráci s obcemi a že firmě záleží na tom, jak obce a občané žijí,“ hodnotí součinnost s HMMC starosta Třanovic Jiří Tomiczek. Spolupráci s nošovickou automobilkou kvituje i starostka Dobratic. „Kontakt se společností Hyundai, která je velký zaměstnavatel, je pro nás cenný. Jednak nám přináší peníze, také setkání při přejímání šeků je příjemné. Bývá nám i představeno, co nového se ve firmě děje,“ dodává Alena Kacířová.
Letošní krátké setkání se starosty se kvůli pandemii a vládním restrikcím neslo ve výrazně omezeném režimu. Nic to ale nemění na faktu, že společnost HMMC od počátku svého působení v Nošovicích dbá na dobré vztahy se svými sousedy. Firma usiluje o to být ve všech aktivitách a výrobních procesech odpovědná vůči okolí, protože je jeho pevnou součástí.