OTEVŘENÍ NÁBOROVÉHO CENTRA
HYUNDAI V OSTRAVĚ

1 minuta čtení | 21.1.2008

V pondělí 21. ledna bylo v Ostravě za účasti hejtmana kraje Evžena Tošenovského
a náměstka hejtmana Pavla Drobila slavnostně otevřeno náborové centrum společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Kromě představitelů společnosti HMMC se otevření dále zúčastnili i ředitelé úřadů práce z Ostravy, Frýdku-Místku, Karviné, Havířova a Nového Jičína, ředitelka Agentury pro regionální rozvoj a ředitelka Krajské hospodářské komory.

Společnost HMMC plánuje v letošním roce přijmout zhruba 1500 lidí, převážnou většinu z nich do výroby. Kvalifikačním předpokladem uchazečů o práci je výuční list v jakémkoliv oboru, odpovídající zdravotní stav, čistý trestní rejstřík a ochota pracovat ve směnném provozu. Angličtina se nepožaduje, protože dělníci a operátoři ve výrobě budou pracovat pod vedením českých předáků a mistrů. Vzhledem k tomu, že se nejedná o fyzicky náročnou práci, je vhodná i pro ženy.

Náborové centrum se nachází v přízemí budovy ČSAD u tzv. Frýdlantských mostů. Toto umístění bylo zvoleno pro jeho vynikající dostupnost všemi druhy dopravy. V bezprostředním okolí se totiž nacházejí zastávky tramvají, autobusů a trolejbusů městské hromadné dopravy, autobusové nádraží s dálkovými spoji, železniční stanice Ostrava-střed i velké parkoviště
u nákupního centra Karolina.

Náborové centrum bude otevřeno od pondělí do pátku, vždy od 8 do 17 hodin. Ve stejnou dobu bude v provozu i telefonická Modrá informační linka 844 111 157.