Podpis Memoranda o
porozumění a dlouhodobé
spolupráci mezi MSK a HMMC

2 minuty čtení | 1.3.2013

Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a prezident Hyundai Motor Manufacturing Czech Jun-ha Kim dnes u příležitosti návštěvy hejtmana kraje v HMMC podepsali Memorandum o porozumění a dlouhodobé spolupráci.

Vzhledem k tomu, že společnost HMMC je nejen významným regionálním zaměstnavatelem rna automobilovým výrobcem evropského významu, ale i proto, že závod HMMC v Nošovicích byl vybudován i s nemalou pomocí a přispěním Moravskoslezského kraje, bylo jen otázkou času, kdy budou navázány bližší kontakty mezi automobilkou a krajem.

Dnes podepsané memorandum se týká společného úsilí v oblasti ochrany životního prostředí, zapojení společnosti HMMC do projektu společenské odpovědnosti Moravskoslezského kraje nebo úzké spolupráce s technickými vysokými a středními školami za účelem podpory a rozvoje technického vzdělávání a udržení technické vyspělosti regionu.

„Jsme hrdi na to, že tak významná a silná globální firma, jako je Hyundai, sídlí v našem kraji,“ řekl po podpisu memoranda hejtman M. Novák a pokračoval: „Hyundai přinesl našemu kraji nejen tisíce pracovních míst, ale i stabilitu a prosperitu, a to i v době ekonomické krize. Jsem si jist, že dnešní podpis memoranda je začátkem dlouhodobé a oboustranně výhodné spolupráce.“ Jun-ha Kim, prezident HMMC, podpis komentoval takto: „Jednou z našich zásad je být dobrým sousedem občanům okolních obcí a také spolehlivým a zodpovědným korporátním občanem České republiky a Moravskoslezského kraje. Těší nás, že současné vedení kraje přichází s iniciativami a návrhy, jak prohloubit a zefektivnit naši spolupráci.“

Společnost HMMC zahájila sériovou výrobu v Nošovicích v listopadu 2008 a dnes zaměstnává na tři a půl tisíce zaměstnanců přímo ve svém závodě a dalších sedm tisíc lidí u svých výhradních subdodavatelů v blízkém okolí, z nichž naprostá většina (cca 96%) jsou občané České republiky a Moravskoslezského kraje. Auta z nošovické produkce jsou exportována do téměř šedesáti zemí světa, dominantně evropských, kde jsou největšími odběrateli Německo, Rusko a Velká Británie, ale také do Austrálie, Egypta či Jihoafrické republiky. Model Hyundai i30 nové generace se letos stal, jako historicky první model této značky, finalistou evropské soutěže Auto roku (COTY) 2013, jejíž výsledky budou v Ženevě oznámeny v pondělí 4. března.