Program „Řidičský
průkaz“ finišuje!

1 minuta čtení | 15.7.2015

Jak jsme informovali loni v prosinci, předala automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) osmi obyvatelům vybraných dětských domovů, starším osmnácti let, zaplacené poukazy na řidičské kurzy v autoškole. Všichni zúčastnění kurzy absolvovali a nyní nastal čas závěrečných zkoušek.

Poukazy na vykonání kurzu a zkoušek v autoškole si loni před Vánoci v automobilce Hyundai v Nošovicích převzalo osm obyvatel dětských domovů z Ostravy, Karviné a Frýdku-Místku, kteří již dosáhli osmnácti let věku. Tímto předvánočním dárkem odstartovala společnost HMMC nový program „Řidičský průkaz“, jehož cílem je dlouhodobě a cíleně pomáhat mladým lidem, kteří opouštějí dětské domovy a následně si hledají své profesní uplatnění. Hyundai se tímto programem snaží zvýšit jejich mobilitu, protože při hledání zaměstnání mohou narazit na požadavek vlastnění řidičského průkazu skupiny B, jehož pořízení by si jinak v dětském domově nemohli dovolit.

Dongwoo Choi, prezident HMMC, k programu řekl: „Věříme, že naše pomoc při získání řidičského oprávnění významně usnadní těmto mladým lidem hledání povolání a umožní jim rychlejší start jejich profesní kariéry,“ a dodal: „Jsem rád, když můžeme poskytnout nějakou systematickou a trvalou pomoc. Ostatně, i v češtině, myslím, znáte přísloví ‚Chceš-li nasytit člověka na jeden den, dej mu rybu, chceš-li ho nasytit na celý život, nauč jej ryby chytat‘.“

Z osmi účastníků programu „Řidičský průkaz“ jich zatím závěrečné zkoušky úspěšně složili tři, ostatní to čeká v průběhu léta.