PRŮBĚŽNÁ ZPRÁVA O
SKRÝVCE ORNICE V NOŠOVICÍCH

1 minuta čtení | 29.11.2007

V těchto dnech byla dokončena skrývka ornice v průmyslové zóně v Nošovicích, následovat bude rozvoz ornice do předem určených lokalit v okolí.

Buldozery a shrnovače plzeňské společnosti APB v těchto dnech dokončily skrývku ornice v nošovické zóně z celkové plochy 201,6 hektarů. Vrstva ornice o síle 20 cm byla nahrnuta na hromady v zóně, odkud ji nákladní auta budou ještě i v průběhu prosince rozvážet na pole v okolních obcích – v Dobré, v Nošovicích, Nižních a Vyšních Lhotách, ale také ve Vojkovicích, Dolních Tošanovicích
a v Raškovicích. \”Těžké stroje přemístily celkově 639.000 krychlových metrů ornice, z nichž 449.000 m3 bude vyvezeno a 190.000 m3 bude ponecháno v zóně pro následné krajinářské úpravy po dokončení výstavby závodu,\” sdělil přesná čísla Hyun Sik Baik, generální manažer stavebního týmu společnosti HMMC.

Je pochopitelné, že nákladní auta, rozvážející zeminu, jsou sama o sobě nepříjemnou komplikací na místních silnicích. Aby ale komplikace byly co nejmenší, je každé naložené nákladní auto před opuštěním zóny důkladně osprchováno v myčce a i silnice jsou pravidelně čištěny od bláta a zeminy.

Následným krokem po vyvezení ornice bude srovnání terénu a jeho příprava pro samotnou výstavbu výrobních, administrativních a dalších objektů. Při srovnávání bude přemístěno více než tři a čtvrt milionu krychlových metrů zeminy, ale veškeré tyto práce se budou odehrávat výhradně uvnitř nošovické zóny, takže nebudou nijak zatěžovat komunikace a život lidí v okolí.