Společně pro
elektromobilitu: spouštíme
další kolo žádostí

1 minuta čtení | 19.4.2024

Pracovníci třineckého magistrátu, záchranné stanice pro volně žijící zvířata v Bartošovicích a místní akční skupiny Frýdlantsko–Beskydy – ti všichni už mohli nebo stále ještě mohou využívat elektromobil Hyundai KONA Electric v projektu Společně pro elektromobilitu, kterým podporujeme mj. rozvoj elektromobility v kraji a zvyšování povědomí o elektromobilech mezi širokou veřejností.

Od 19. dubna do 19. května 2024 mají další zájemci možnost požádat o bezplatné zapůjčení vozu na dobu 6 měsíců nebo 1 roku, a to přes portál hyundai.grantys.cz. Čtveřice úspěšných žadatelů si tak vyzkouší výhody elektromobilu z Nošovic na vlastní kůži.

„Žadateli mohou být obce, města, dobrovolné svazky obcí, ale také regionální spolky, nadace, nadační fondy, ústavy, obecně prospěšné společnosti, církevní právnické osoby, školy či příspěvkové organizace. Mezi zájemci mohou být také organizační složky státu, státní nebo národní podniky, působící v oblasti životního prostředí, zdravotnictví, vzdělávání, výzkumu, vývoje nebo kultury. Je zapotřebí, aby žadatelé měli sídlo nebo působili v Moravskoslezském kraji,“ uvedla koordinátorka projektu Jana Opluštilová z Oddělení vnějších vztahů HMMC.

Podmínky programu najdete tady.