SPOLEČNOST HYUNDAI MOTOR
MANUFACTURING CZECH DNES
ZÍSKALA POVOLENÍ
ZKUŠEBNÍHO PROVOZU PRO
PŘEVODOVKÁRNU A ZAHÁJILA
VÝROBU PŘEVODOVEK

1 minuta čtení | 23.10.2008

Stavební úřad Dobrá dnes vydal povolení zkušebního provozu v převodovkárně, které bylo posledním chybějícím krůčkem k zahájení výroby. Na převodovky z Nošovic již netrpělivě čeká sesterský závod Kia Motor Slovakia v Žilině, který je až dosud odebíral z Koreje. Převodovkárna Hyundai by měla ještě v letošním roce vyrobit zhruba 35.000 převodovek a postupně zvyšovat svou výrobu až na konečných 600.000 kusů ročně v roce 2011, kdy polovinu z nich použije závod Hyundai a druhou polovinu závod Kia.

„Je to pro nás skutečně historický moment, protože dnešním dnem zahajujeme výrobu v našem prvním evropském závodě Hyundai, i když zatím jen ve výrobě převodovek,“ řekl Kim Eok-Jo, prezident společnosti HMMC. „Vzhledem k tomu, že stavba celého závodu začala vztyčením prvního pilíře právě zde v hale převodovkárny loni 18. dubna, je pro nás dnešní den o to významnější – závod jsme postavili a uvedli do provozu za rok a půl, což je mimořádně krátký termín i z celosvětového hlediska,“ dodal prezident Kim.

Během příštího týdne očekává společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech vydání povolení zkušebního provozu pro celý svůj závod, aby s počátkem listopadu mohla být zahájena kompletní výroba.