Společnost Hyundai Motor
Manufacturing Czech rozdala
osobní auta technickým
školám a jízdní kola
dopravnímu hřišti ve
Frýdku-Místku

2 minuty čtení | 9.12.2014

Automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích rozdává každý rok technickým školám auta z předsériové výroby, která slouží k výuce budoucích automechaniků a techniků. Letos předala i jízdní kola dětskému dopravnímu hřišti ve Frýdku-Místku.

Ve čtvrtek 4. prosince se v HMMC sešli zástupci technických škol, aby převzali symbolické klíče od devíti vozů Hyundai i30, ix20 a ix35, které obohatí jejich výuku. Je již tradicí, že společnost HMMC jednou ročně rozdá několik aut z předsériové výroby technickým školám, odborným učilištím a dalším institucím, které mohou tato vozidla využít.

Vozidla jsou kompletní, plně funkční a dokonale vybavená, ale nemohou být homologována k užívání na veřejných komunikacích, protože byla vyrobena před oficiálním datem zahájení sériové výroby daného modelu. Auta by mohla být sešrotována, ale to by jistě bylo škoda, protože ještě mohou být velmi užitečná. Školy mají tato auta ve speciálních učebnách, kde se na nich budoucí automechanici, autoelektrikáři a technici seznamují s funkcemi motoru, převodovky, elektrických a elektronických systémů atd.

Darování aut školám a dalším institucím patří již léta mezi aktivity tzv. společenské odpovědnosti, kterými firma HMMC prokazuje, že je skutečně dobrým sousedem a spolehlivým
a zodpovědným korporátním občanem Moravskoslezského kraje a České republiky.

* * * * *
Jednou z hlavních oblastí tzv. společenské odpovědnosti automobilky Hyundai po celém světě je podpora projektů, zvyšujících dopravní bezpečnost. Proto se nošovická automobilka HMMC letos na jaře stala partnerem krajského a republikového finále Dopravní soutěže mladých cyklistů a v úterý 9. prosince předala na dětském dopravním hřišti dvacet dětských jízdních kol, která budou sloužit školákům z Frýdku-Místku a okolí při povinné dopravní výchově – součásti výuky ve 4. třídě.

Dongwoo Choi, prezident HMMC, řekl: „Společnost Hyundai považuje dopravní výchovu za velmi důležitou, protože mladí cyklisté, kteří znají a dodržují dopravní předpisy, jistě budou v dospělosti zodpovědnými a ohleduplnými řidiči.“

Radim Vrbata, primátor města, při převzetí kol uvedl: „Vítáme každou iniciativu, která směřuje ke zvyšování bezpečnosti a k výchově dětí. Společnosti Hyundai patří náš velký dík.“ Nadšeně o novém dopravním hřišti i o kolech mluvily i děti ze 6. ZŠ ve Frýdku-Místku, které se předání zúčastnily a byly prvními zkušebními cyklisty.