VYJÁDŘENÍ SPOLEČNOSTI
HYUNDAI K TISKOVÉ ZPRÁVĚ
O.S. BESKYDČAN

1 minuta čtení | 4.4.2008

Tento týden přinesl dvě pozoruhodné informace s podpisem občanského sdružení Beskydčan – ve středu jejich žaloba oddálila výstavbu obchvatu Frýdku-Místku a dnes přicházejí s dalším útokem, tentokrát na železniční napojení areálu společnosti Hyundai v Nošovicích.

Vzhledem k tomu, že železniční přeprava je k životnímu prostředí výrazně šetrnější než doprava silniční, usiluje společnost HMMC o maximalizaci objemu zboží, přepravovaného vlakem, a to jak materiálu, tak především vyrobených aut, jejichž cílovou destinací budou západoevropské trhy a tudíž převážná část železniční přepravy z HMMC bude vedena z Nošovic do Frýdku-Místku, Ostravy a dále na západ – obavy z maximalizace přepravy na trati Frýdek-Místek – Český Těšín jsou tedy neoprávněné.

K dnešnímu odvolání se o.s. Beskydčan proti vydání stavebního povolení na stavbu železniční vlečky pro napojení průmyslové zóny Nošovice na železniční trať je nutno říci, že tuto vlečku bude nutné vybudovat, ať již povede výsledná trasa vlaku kterýmkoliv směrem.