VÝROBA BUDE V ZÁVODĚ
HYUNDAI SPUŠTĚNA V PONDĚLÍ
3. LISTOPADU 2008 –
SPOLEČNOST HMMC DNES ZÍSKALA
POVOLENÍ ZKUŠEBNÍHO PROVOZU

1 minuta čtení | 31.10.2008

Stavební úřad Dobrá dnes vydal souhlas se zkušebním provozem pro výrobní haly závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích. Po dopolední prohlídce a kladném stanovisku Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje následovala kontrolní prohlídka stavebního úřadu Dobrá, na jejímž základě byl vydán souhlas se zkušebním provozem.

V pondělí 3. listopadu bude tedy zahájena výroba a expedice vozů Hyundai i30 zákazníkům v celé Evropě a pochopitelně i v České republice. Po vozech i30 je mimořádná poptávka a vzhledem k nedostatečným počtům aut, dovážených dosud z Koreje, museili zájemci čekat i několik měsíců. Tato situace se nyní rychle změní a k zákazníkům se již brzy dostanou dostatečné počty těchto žádaných aut.

„Blahopřeji pracovníkům Hyundai Motor Manufacturing Czech i pracovníkům všech dodavatelských a spolupracujících firem k tomuto historickému úspěchu,“ řekl Kim Eok-Jo, prezident společnosti HMMC. „Děkuji všem za mimořádné pracovní nasazení, s jakým se podařilo za jeden a půl roku postavit a zprovoznit nejmodernější automobilový závod v Evropě – jsem si jistý, že tento výkon vejde do moderní průmyslová historie,“ dodal prezident Kim.