Elektrická Kona z Nošovic na
misi chránit

1 minuta čtení | 11.10.2023

V červnu tohoto roku putovala naše KONA Electric v rámci grantového programu Společně pro elektromobilitu do Záchranné stanice a Domu přírody Poodří v Bartošovicích. Nabitá energií pomáhat téměř denně vyjíždí po Moravskoslezském kraji a příležitostně také do sousedního Zlínského, Olomouckého a Jihomoravského kraje.

KONA je ve stanici součástí záchrany zvířat různých druhů a velikostí. V těchto podzimních dnech se jedná především o ježky, jelikož je tzv. ježčí období. Kromě ježků jsou to také různé druhy pěvců, sov a dravců.

Dlouhodobě se stanice taktéž zabývá problematikou záchrany sýčka obecného. Vyvěšují se desítky budek, sýčci jsou odchováváni v lidské péči a následně jsou vypouštěni ve vybraných lokalitách, které prochází pečlivou kontrolou. Záchranáři ze stanice se snaží eliminovat případné neúmyslné nástrahy či pasti, které by mohly sýčky a jiné volně žijící zvířata ohrozit.

Konu, která se Bartošovicích stala nepostradatelným parťákem, si záchranáři pochvalují. „S elektromobilem se nám jezdí skvěle. Nikdo jsme doposud neměli zkušenost s takovýmto vozidlem, takže určité obavy byly, nicméně opravdu neoprávněné. Překvapil nás komfort jízdy, daleký dojezd a vůbec pohodové a intuitivní používání,“ vysvětluje Marcela Orlová ze záchranné stanice. „Největším přínosem je samozřejmě to, že můžeme realizovat naše cesty s „čistým svědomím“ vůči přírodě. Bude se nám s ním těžko loučit. Ale teď si ho naplno užíváme. Bereme ho totiž jako takový „dárek“ k našemu výročí, jelikož naše Záchranná stanice pomáhá zvířatům již 40 let,“ dodává.

Děkujeme záchranářům ze stanice za pomoc, kterou poskytují naší přírodě, a přejeme vše nejlepší ke krásnému výročí!