Nošovická automobilka
Hyundai vybrala 35 projektů v
Moravskoslezském kraji,
které podpoří granty v
hodnotě 640 tisíc korun

4 minuty čtení | 9.6.2020

Nošovice, 9. června 2020 Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) také letos podpoří regionální sport, kulturu a projekty věnované dětem a hendikepovaným. Díky pátému ročníku grantového programu Společně 2020 získá příspěvek od HMMC 35 projektů .
Zájemci mohli letos podávat žádosti téměř dva měsíce, a to do konce dubna. Celkem se sešlo 65 návrhů. V odborné komisi, která o žádostech rozhodovala, zasedli zaměstnanci napříč odděleními v HMMC, ale také například zástupci Moravskoslezského kraje.
Nošovická automobilka mezi úspěšné žadatele rozdělí 640 tisíc korun. Největší část peněz podpoří projekty pro děti a sport. Žadateli o grant ve výši až 20 tisíc korun na jednotlivý projekt mohou být fyzické i právnické osoby. Společnost HMMC se finančně spolupodílí na úhradě uznatelných nákladů maximálně do výše 50 procent.
Podporu získaly primárně projekty, ve kterých se angažují zaměstnanci automobilky. Na příspěvek se můžou těšit organizátoři sportovních a dětských akcí v celém regionu, grantový program ale podpoří také materiálové vybavení některých oddílů a technické vzdělávání dětí. Část peněz pomůže organizacím věnujícím se lidem se zdravotním postižením. Kompletní výčet vybraných projektů lze nalézt na adrese https://hyundai-motor.cz/o-spolecnosti/grantovy-program-2/
„Společenská odpovědnost se dostává do samotné DNA naší firmy. Jsem nesmírně pyšná, že jsme letos už po páté podpořili krásné projekty, které přihlásili nejen naši zaměstnanci, ale také další neziskové subjekty z našeho kraje. Věříme, že podpora pomůže na těch správných místech. Už nyní se těšíme na další ročník,“ uvedla Barbora Hermanová z oddělení Vnějších vztahů HMMC.
Společenská odpovědnost je nedílnou součástí firemní strategie nošovické automobilky. Grantový program Společně, který je jedním z hlavních pilířů podpory aktivit vlastních zaměstnanců a regionu, automobilka poprvé spustila v roce 2016. Jde letos již o druhý projekt závodu HMMC s pravidelnou finanční podporou regionu. Počátkem února společnost předala symbolické šeky starostům a starostkám třinácti okolních obcí v rámci devátého ročníku projektu Dobrý soused. Každé z nich společnost HMMC věnovala 50 tisíc korun. Podpoří tím tamní sportovní, kulturní a spolkový život. V projektu Dobrý soused bylo obcím celkově poskytnuto 700.000 korun. Třetím velkým projektem s finanční podporou je každoroční výzva Nadačního fondu Hyundai, která se letos spustí 17. 8. a podpoří komunitní projekty a projekty zabývající se ochranou a zlepšováním životního prostředí.
Mezi další pilíře společenské odpovědnosti firmy se řadí technické vzdělávání, kam patří podpora závodů vodíkových RC modelů, dopravní bezpečnost prostřednictvím podpory cyklistické soutěže žáků 4. tříd ve Frýdku-Místku a spolupráce s vysokými školami. Firma se také dlouhodobě angažuje na poli ekologických aktivit v rámci dílčích eko dní nebo výzvou k výrazné redukci plastů a plastových obalů.

O Hyundai Motor Manufacturing Czech
Nošovický závod Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC), jediný výrobní závod Hyundai v Evropské unii, zahájil sériovou výrobu v listopadu 2008. Výrobní portfolio dnes tvoří modely Hyundai Tucson včetně sportovní verze N Line, kompletní modelová řada i30 (hatchback, fastback, kombi, sportovní řada N) a od letošního března také Kona Electric – první elektromobil nové generace vyráběný v Česku. V květnu 2019 automobilka oslavila jubilejní třímiliontý vůz vyrobený v tomto závodě a v říjnu pak milióntý Tucson, jež je vlajkovou lodí HMMC.V jedné z nejmodernějších evropských automobilek je denní produkce 1.500 aut. Ročně automobilka vyrábí přes 300.000 vozů. Společnost je opakovaným držitelem Národní ceny kvality v kategorii Excelence a certifikátu Bezpečný podnik.

HMMC dnes zaměstnává více než 3.300 lidí, z nichž 97 % tvoří obyvatelé České republiky, především občané Moravskoslezského kraje. Automobilku Hyundai do ČR následovalo dalších 15 firem, které tady založily své české dceřiné společnosti. Tyto firmy rozmístěné od Mošnova přes Ostravu, Frýdek-Místek, Karvinou až po Třinec a Český Těšín zaměstnávají dalších 8.700 lidí. V roce 2019 získala společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech pošesté ocenění Zaměstnavatel roku v kategorii do 5 000 zaměstnanců.