Nošovický Hyundai poskytne
žadatelům o granty rekordní
sumu. Podpoří 45 projektů

2 minuty čtení | 11.5.2022

Nošovická automobilka Hyundai pokračuje s podporou regionálního sportu, kultury a projektů věnovaných dětem a hendikepovaným. V letošním ročníku grantového programu Společně 2022 poskytne 45 žadatelům částku přesahující 810 000 Kč. Je to o pětinu více než v předešlých letech.

Také v letošním roce byl o grantový program velký zájem. Celkem se v sedmém ročníku sešlo rekordních 104 žádostí, což je o 9 více než loni. Hodnotící komise, složená z 11 zástupců firmy a odborné veřejnosti, tak měla nelehkou úlohu.

„Program Společně je už stálicí mezi našimi grantovými programy. Těší mě, že kolem sebe máme spoustu šikovných a aktivních lidí, kteří věnují svůj čas druhým a my tak můžeme každoročně podpořit děti, sport, hendikepované i kulturu. Mám velkou radost, že letošní ročník byl v mnohém rekordní, jak v počtu příchozích žádostí, tak v počtu těch podpořených. Věříme, že naše podpora pomůže rozjet nové projekty nebo udržet nastartované ty stávající,“ uvedla Barbora Hermanová, vedoucí Oddělení vnějších vztahů HMMC.

Nejvíce finančních prostředků – celkem 319 490 Kč – získala kategorie Společně za sportem, podpořeno bylo 17 žádostí na pomoc klubům a organizaci sportovních akcí v regionu. Druhou nejpodporovanější kategorií byly děti s částkou 243 427 Kč a 14 projekty. Hendikepovaným firma poskytne celkem 177 500 Kč pro 10 projektů zaměřených na jednotlivce i organizace. Nejméně žádostí přišlo na kulturu, kam poputuje 70 000 Kč pro 4 projekty.

Na příspěvek se můžou těšit organizátoři sportovních a dětských akcí v celém regionu, grantový program podpoří také materiálové vybavení některých oddílů a dětské vzdělávací aktivity. Firma přispěje i na nákup výstroje pro začínající parahokejisty, terapeutický pobyt pro děti s autismem či aquarehabilitaci pro osoby s Parkinsonovou chorobou. Žádat o grant ve výši až 20 000 Kč mohly fyzické i právnické osoby, společnost HMMC se finančně spolupodílí na úhradě uznatelných nákladů maximálně do výše 50 %. Příjemci grantů musí projekty realizovat na území Moravskoslezského kraje. Kompletní výčet podpořených projektů lze nalézt zde.