Nošovický Hyundai poslal
jižní Moravě přes 5 000
000 Kč. Pomohli i
zaměstnanci

1 minuta čtení | 22.7.2021

Nošovice, 22. července 2021 – Oblastem postiženým ničivým tornádem pomůže společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) částkou 5 milionů Kč. Dalších téměř 100 tisíc Kč přidali zaměstnanci firmy díky sbírce. Někteří z nich navíc vyrazili pomáhat přímo do míst zasažených přírodní katastrofou.
Nošovická automobilka Hyundai se jako Dobrý soused dlouhodobě podílí na zlepšování života ve svém okolí. Formou grantů pomáhá mj. potřebným v Moravskoslezském kraji. V posledních týdnech je však pomoc zapotřebí také v oblastech na jihu Moravy, které se vzpamatovávají z řádění ničivého tornáda.
Společnost HMMC proto zaštítila sbírku na portálu Donio.cz, do které jako počáteční vklad vložila na konci června rovných 5 milionů Kč. Přispět pak mohli i zaměstnanci, kteří do konce trvání sbírky, tedy do 21. července, poslali přes portál dalších téměř 100 tisíc Kč. Veškerý výtěžek bude předán organizaci Člověk v tísni, která jej rozdělí podle potřeby mezi postižené obce.
„Jsem si jistý, že námi darované peníze budou smysluplnou a vítanou pomocí. Těší mě, že se do sbírky zapojila řada našich zaměstnanců. Znovu tak prokázali, že solidarita jim není cizí,“ uvedl prezident HMMC Cheolseung Baek. Kromě finanční pomoci navíc někteří zaměstnanci nošovické automobilky vyrazili pomáhat přímo do vesnic na jižní Moravě. Pomáhali například s úklidem poničeného domu v Mikulčicích, ve kterém bydlí rodina se třemi dětmi, ve zpustošené zahrádkářské kolonii v Hodoníně nebo i tím, že do oblasti přivezli potřebný materiál.