Partnerství s Akademií FC
Baník Ostrava pokračuje

2 minuty čtení | 31.8.2023

Mládežnická akademie Baníku se o naši vydatnou podporu opírá od roku 2021 a i nadále budeme z pozice generálního partnera Akademie FC Baník Ostrava podporovat sportovní přípravu dětí a mládeže.

Hyundai je už třetím rokem partnerem naší akademie, která patří k největším v republice. Není shoda náhod, že nošovický Hyundai je největší investice v kraji a zároveň Baník Ostrava je největší klub na Moravě a ve Slezsku. Spojení je tedy přirozené a jsem za něj za Baník rád,” řekl majitel a předseda představenstva FC Baník Ostrava Václav Brabec.

Partnerství s Akademií FC Baník Ostrava nám už třetím rokem dělá radost. Když se řekne Baník, téměř každý si vybaví nějakou vzpomínku, jsou v tom emoce. Těší mě, že díky spojení s akademií podporujeme mladé kvalitní sportovce, kteří hrdě nosí modrobílé dresy a my jsme u toho,” podotkla Barbora Hermanová, vedoucí Oddělení vnějších vztahů HMMC. Kromě finančního příspěvku pro akademii můžou činovníci a trenéři akademie díky partnerství s HMMC využívat trojici nošovických vozů Hyundai Tucson, a to v plug-in hybridní verzi a se speciálním polepem.

Součástí partnerství je také prestižní mládežnický Hyundai Cup, jehož třetí ročník se odehrál 19. srpna 2023 na fotbalovém hřišti v areálu HMMC. Na turnaji pro věkovou kategorii U9 si zahrálo 12 předních týmů z Česka, Slovenska a Polska a celkem více než stovka malých fotbalistů. Do finále Hyundai Cupu se probojovaly týmy Baníku Ostrava a Slovanu Bratislava – a o výhře Baníku nakonec rozhodovaly penalty.

Díky prodloužení partnerství s Akademií FC Baník Ostrava mohli naši zaměstnanci zakusit mj. také netradiční zážitek – exkurzi na legendární ostravské Bazaly, které nyní slouží jako tréninkové středisko pro dospělé i mládež a sídlo Baníku Ostrava. Nešlo ale o jen o komentovanou prohlídku stadionu a jeho zázemí. V pondělí 28. srpna s sebou zaměstnanci mohli vzít své ratolesti, které si kromě prohlídky vyzkoušely pravý baníkovský trénink. Na své si tak přišli i malí fotbaloví nadšenci.