Give and Gain Day 2022 v ZOO
Ostrava

1 minuta čtení | 24.6.2022

Místo práce ve výrobě nebo kanceláři zahradničení v ZOO. Tak vypadal netradiční pracovní den dobrovolníků z řad našich zaměstnanců, kteří v rámci národního dobrovolnického dne s názvem Give and Gain Day vyrazili v pátek 10. června 2022 opět podat pomocnou ruku tam, kde jí bylo třeba.

Desítka našich kolegů vyměnila svůj pracovní úbor za zelená dobrovolnická trička a vydala se vstříc dobrodružství do ostravské ZOO, kde na ně čekal pořádný kus práce. Po přivítání dostali do rukou hrábě, motyky a kolečka a dali se do úprav zvířecích výběhů a jejich okolí.

O tom, že se celá akce vyvedla, vypovídaly i nadšené výrazy dobrovolníků. „Přidal jsem se, protože jsem chtěl zažít ZOO z jiné strany než jen jako návštěvník a zároveň jí pomoci. Navíc díky tomu, že jsme přijeli už brzy ráno, mám možnost vidět zoologickou zahradu bez davů, což rozhodně stojí za to,“ řekl Tomáš, kolega z oddělení Finální montáže. „Je skvělé, že máme možnost zapojit se do takového projektu, provětrat si hlavu na čerstvém vzduchu a na konci dne vidět ten kus práce, který jsme odvedli,“ doplnila ho Klára z oddělení Zaměstnaneckých vztahů. Výkon dobrovolníků si pochvalovali i sami zaměstnanci ZOO, kteří při loučení dodali, že nás mezi svými řadami znovu rádi přivítají.