Nošovická automobilka
Hyundai darovala krajským
hasičům antigenní testy

2 minuty čtení | 14.1.2021

Pět tisíc kusů antigenních testů na Covid-19 dnes věnovala společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) moravskoslezským hasičům. Rychlé a spolehlivé testy, jejichž celková hodnota přesahuje 1 milion Kč, pomůžou odhalit pozitivní bezpříznakové příslušníky hasičského a policejního sboru.
Nošovická automobilka navazuje darováním testů na dlouhodobou spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje (HZS MSK). Pravidelně například daruje auta určená pro praktický nácvik vyprošťovacích manévrů. „Přetěžké práce základních složek Integrovaného záchranného systému si nesmírně vážíme. Uvědomujeme si, že v této nelehké době je každá pomoc vítaná. Proto jsme se rozhodli věnovat užitečné antigenní testy, které pomáhají najít nakažené koronavirem. Přispějeme tak k zajištění akceschopnosti záchranného systému do doby, než bude provedeno očkování jeho členů,“ řekl prezident HMMC Cheolseung Baek.
Automobilka už před lety sehrála důležitou roli při výstavbě a vzniku nošovické stanice HZS MSK. Každoročně také významně přispívá na její provoz. Společnost Hyundai navíc pravidelně organizuje pro záchranné sbory celou řadu akcí. Hasiči jezdí do areálu automobilky učit se konstrukce zde vyráběných aut, aby byli co nejlépe připraveni pro ostrý zásah při dopravních nehodách. Vyzkoušet si mohli i různá námětová cvičení jako například požár či chemické nebezpečí. K tréninku byli navíc přizváni i kolegové z jiných zemí. HMMC také spolupořádá soutěž mladých dobrovolných hasičů v hasičském sportu.
„Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech je pro nás spolehlivým partnerem od počátku jejího působení. Testy, která nám firma darovala, využijeme pro antigenní interní testování příslušníků a zaměstnanců HZS MSK a dále příslušníků a zaměstnanců krajského policejního ředitelství,“ uvedl krajský ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček.
Antigenní testy provádějí zdravotníci HZS. „Hlavní význam je v rychlém vyhledávání pozitivních bezpříznakových příslušníků a zaměstnanců obou základních složek IZS, aby nedocházelo k dalšímu šíření Covid-19 v rámci stanic, služeben a pracovišť. Je to jeden ze základních kroků, kterými se snažíme udržet akceschopnost základních složek IZS,“ doplnil Vladimír Vlček.
Nošovická automobilka Hyundai od počátku pandemie pomohla na několika frontách. K nejvýznamnějším příspěvkům se řadí finanční dar ve výši 10 milionů Kč, který loni na jaře poskytl nošovický výrobce spolu s českým zastoupením značky Hyundai Motor Czech vládě České republiky. Peníze byly určeny na podporu vítězných projektů hackathonu Hack the Crisis. Nošovická automobilka Hyundai tehdy mj. také předala Moravskoslezskému kraji, městu Frýdek-Místek a třinácti obcím v okolí závodu 21 300 respirátorů typu FFP2 v hodnotě přesahující 3,25 milionu Kč. Řadou dobrovolnických aktivit se na boji proti pandemii podílejí i mnozí zaměstnanci firmy.